Jacek Magiera: W najbliższym czasie będziemy nad tym pracować, by strzelać gole

Magiera

Jacek Magiera / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Raków był bardzo dobrze zorganizowany w defensywie, a gdy budowaliśmy atak pozycyjny, zabrakło dokładności. W najbliższym czasie będziemy nad tym pracować, by strzelać gole. Raków wygrał i gratulacje – mówił po meczu z Rakowem szkoleniowiec Śląska, Jacek Magiera.

Raków Częstochowa pokonał 2:0 Śląsk Wrocław w meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zespół z Dolnego Śląska długimi fragmentami starał się dominować. Wojskowi mogli w piątek objąć prowadzenie, a nawet wywieźć z Częstochowy komplet punktów.

Wiedzieliśmy czego spodziewać się w Częstochowie, że będziemy grali przeciwko drużynie chcącej grać w piłkę, budować akcje i po piłkarsku rozstrzygnąć to spotkanie. Muszę powiedzieć, że na pewno nie zasłużyliśmy na to, by mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Rakowa – powiedział Jacek Magiera na pomeczowej konferencji prasowej.

W pierwszej połowie byliśmy zespołem, który kontrolował wynik meczu. Raków był bardzo dobrze zorganizowany w defensywie, a gdy budowaliśmy atak pozycyjny, zabrakło dokładności. W najbliższym czasie będziemy nad tym pracować, by strzelać gole. Raków wygrał i gratulacje, my skupiamy się na ostatnich trzech kolejkach. Mamy o co grać i chcemy się bardzo dobrze przygotować do meczu z Zagłębiem Lubin – dodał.

W wyjściowym składzie gości po raz pierwszy w tym sezonie zagrał 22-letni Szymon Lewkot.

On jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, ma to “coś”, co pokazywał na treningach i w meczach drugiego zespołu. Chciałem dać mu szansę. To chłopak z rocznika 1999, więc jeszcze młodzieżowiec, który do tej pory rozegrał 60 minut na poziomie PKO Ekstraklasy. Teraz można było go ocenić, gdy zagrał od pierwszej minuty. Zagrał poprawnie, to zawodnik potrafiący grać do przodu, silny, szybki. Jak będzie dalej pracował i się rozwijał, a głowa pozwoli mu zaadaptować się do gry w zawodowym sporcie, to ma szansę, by grać w piłkę na wysokim poziomie – zakończył trener.

Po 26. kolejkach PKO BP Ekstraklasy Śląsk zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 38. punktów. W następnej serii gier Wojskowi zagrają z Zagłębiem Lubin. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na piątek, 30 kwietnia, na godzinę 20:30.