Iwan: Peszko bez problemu mógłby nadal grać na najwyższych szczeblach

Andrzej Iwan

Eurosport

Wartość pijarowa Sławka odgrywała istotną rolę. Sportowa oczywiście jeszcze bardziej. Sławek bez problemu mógłby nadal z powodzeniem grać na najwyższych szczeblach – stwierdził dyrektor sportowy Wieczystej Andrzej Iwan w rozmowie dla Weszło.

Iwan przyznał, że rozmowy  na linii klub – Peszko toczyły się od marca. Pomogło to, że wraz zawodnik znał się od lat z właścicielami.

Sławek dość szybko dał nam do zrozumienia, że chce w to wejść. W jego przypadku mieliśmy więcej czasu niż normalnie. Od marca był wolnym zawodnikiem, ligi nie grały. Gdyby tamte kluby złożyły mu poważne oferty, być może mielibyśmy małe szanse, ale wiele przemawiało za tym, że uda nam się go pozyskać. I tak się stało – powiedział Iwan.

Były reprezentant Polski dodał, że nie wszyscy zawodnicy reagują tak samo na oferty Wieczystej.

Na pewno nie są to proste rozmowy, szczególnie z zawodnikami w sile wieku. Mimo to otrzymujemy też wiele telefonów z ofertami zatrudnienia chłopaków z nieodległą przeszłością w Ekstraklasie czy I lidze. Kadrę jednak praktycznie już zamknęliśmy. Teraz szukamy głównie młodzieżowców. To muszą być piłkarze, którzy bez problemów poradzą sobie w tak doborowym towarzystwie, jakie w Wieczystej mamy. Nie chcemy iść na ilość, tylko na jakość – stwierdził.

Cała rozmowa dostępna na weszlo.com.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *