Ivan Zamorano: “Nie ma drugiej ekipy z takim atakiem!”

WhatsNew2Day

Ivan Zamorano, były napastnik reprezentacji Chile, wskazał drużynę z najmocniejszą ofensywą wśród wszystkich europejskich ekip. Według niego nikt nie jest obecnie tak pewny w ataku jak Inter Mediolan.

Ivan Zamorano w wywiadzie, którego udzielił w La Gazetta dello Sport, wskazał Inter jako drużynę z najmocniejszym atakiem w Europie. Zwrócił uwagę nie tylko na duet Lautaro Martinez – Romelu Lukaku, ale także na swojego rodaka, Alexisa Sancheza:

Alexis Sanchez w końcu osiągnął szczyt formy – fizycznie i mentalnie. Jeśli jest w gazie, nie sposób go zatrzymać. Szkoda, że jest tylko zmiennikiem, a nie pierwszym wyborem, ale konkuruje z Lautaro Martinezem i Romelu Lukaku.

Nie mogę znaleźć drugiej drużyny w Europie, z trzema tak potężnymi napastnikami. Ani Barcelona, ani Real Madryt, ani Juventus nie mogą równać się z Interem. Jako napastnik chciałbym zobaczyć całą trójkę grającą razem, ale zależy to od konkretnego meczu i konkretnego przeciwnika.

Zamorano docenił Romelu Lukaku. Podkreślił, że jest to zawodnik z absolutnego szczytu i niewielu może się z nim równać:

Lukaku jest w tej chwili pierwszorzędnym zawodnikiem. Jeśli mówimy o typowych środkowych napastnikach, tylko Robert Lewandowski i Erling Haaland mogą są na tym samym poziomie co on.

Chilijczyk swoją wypowiedź skwitował ukłonem w stronę trenera Interu Mediolan 0 Antonio Conte:

Antonio pracuje naprawdę ciężko, więc nie ma dla mnie znaczenia, czy jest symbolem Juventusu, czy osiągnął z nimi wiele celów. Nie chcę kibica, chcę trenera, profesjonalisty, który potrafi wyciągnąć ze składu to, co najlepsze.

Jego zadanie jest proste – zdobyć Scudetto dla Mediolanu.

Statystyki napastników Interu prezentują się okazale. We wszystkich rozgrywkach Romelu Lukaku rozegrał 33 mecze, zdobywając 24 gole i siedmiokrotnie asystując kolegom z zespołu. Lautaro Martinez w 36 występach strzelił 15 bramek i zaliczył 8 asyst. Alexis Sanchez wystąpił w 27 spotkaniach, w których udało mu się zdobyć 5 goli i odnotować 6 asyst. Warto podkreślić jednak, że w większości meczów Chilijczyk nie zagrał pełnych dziewięćdziesięciu minut.

źródło: football-italia.net


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *