Ivan Djurdjević wraca na ławkę trenerską

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Po nieudanej przygodzie jako trener Lecha Poznań Ivan Djurdjević zakotwiczy się w Głogowie jako szkoleniowiec tamtejszego Chrobrego.

Serb odkąd został zwolniony z Kolejorza w listopadzie zeszłego roku pozostawał bez pracy. Aż do teraz, gdyż I-ligowy Chrobry Głogów ogłosił go jako następce na ławce trenerskiej Grzegorza Nicińskiego, który został zwolniony już 2 tygodnie temu. 42-latek podpisał z klubem z Dolnego Śląska 2-letnią umowę.

Serb trafił do polskiej Ekstraklasy jeszcze jako zawodnik. W 2007 dołączył do drużyny Lecha Poznań. Przez 6 lat zagrał w barwach Kolejorza 136 meczów i strzelił dla Poznaniaków 6 bramek. Grał głównie jako obrońca lub defensywny pomocnik. W swoim CV ma mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski i występy w rozgrywkach Pucharu UEFA/Ligi Europy. Dwukrotnie dochodził w nich do 1/16 finału. W 2013 roku zakończył karierę piłkarską i zostając trenerem Akademii Lecha rozpoczął przygotowania do objęcia pierwszej drużyny Kolejorza. Od 2015 roku był trenerem zespołu rezerw Lecha. Odbywał również staże w zagranicznych klubach, m.in. w Villarealu, Sportingu Lizbona, FC Basel oraz Atletico Madryt. Przed sezonem 18/19 został szkoleniowcem pierwszego zespołu Lecha. Tą funkcją pełnił do listopada 2018, kiedy został zwolniony z powodu słabych wyników drużyny.

Chrobry Głogów w sezonie 18/19 zajął 14 miejsce w Nice 1 Liga mając 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. Zważywszy na zapowiadaną rewolucję w Lechu, w postaci m.in nieprzedłużenia sporej ilości kontraktów, są spore szanse na zobaczenie w Głogowie zawodników, których Djurdjević trenował lub z nimi grał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi