Ireneusz Mamrot: Mamy swój cel

Ireneusz Mamrot / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W środę Jagiellonia Białystok zmierzy się w ramach 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy z Legią Warszawa. Szkoleniowiec “Jagi” postanowił przed tym starciem powiedzieć parę słów.

Przeciwnicy Jagiellonii nie są w dobrych humorach. W ostatnim meczu ulegli Wiśle Kraków aż 4:0. Warto również wspomnieć, że zwolniony został szkoleniowiec Legii, Ricardo Sa Pinto.

Po takim wyniku zawsze jest dużo większa mobilizacja w zespole, ale co najważniejsze dla nas, to zmiana trenera. Trudno nam teraz w jakikolwiek sposób przewidzieć skład rywali, bo nie wiemy, na co się zdecyduje nowy szkoleniowiec. Nawet jeśli to będzie trener tymczasowy, to on będzie podejmował decyzje. To nam nie ułatwia zadania, ale musimy patrzeć na siebie i na swoją grę. W Warszawie trzeba zagrać dobre spotkanie. Legia będzie pałała chęcią rehabilitacji za mecz w Krakowie i na pewno zaprezentuje się lepiej, ale liczę, że my również zagramy lepsze spotkanie niż w Szczecinie.

Presja obecnie jest większa na przeciwnikach, bo celem Legii jest mistrzostwo Polski i każde potknięcie ją oddala od tytułu. My też mamy swój cel, bo wciąż nie jesteśmy pewni gry w ósemce. Musimy o to mocno walczyć, ale w takiej sytuacji presja mimo wszystko powinna być większa na rywalu. Wiemy też, jak wiele znaczy w Białymstoku mecz z Legią, jak ważny jest dla kibiców, dlatego chcemy zostawić serce na boisku i zdobyć punkty – tłumaczył 48-latek.

źródło: jagiellonia.pl

Przejdź do paska narzędzi