International Champions Cup: Świetny mecz w Singapurze, PSG wygrywa z Atletico

La Vanguardia

Piłkarze PSG pokonali Atletico Madryt 3:2 w meczu International Champions Cup.

Pierwszy groźny strzał zobaczyliśmy ze strony PSG. Ángel Di María strzelał z rzutu wolnego, ale świetną interwencją popisał się Antonio Adán. Podopieczni Diego Simeone odpowiedzieli w 11. minucie. Kévin Gameiro wyszedł sam na sam z Kevinem Trappem, lecz zmarnował stuprocentową okazję. Paryżanie wyszli na prowadzenie po upływie ponad dwóch kwadransów. Uderzenie Giovanniego Lo Celso zostało zablokowane jednak do pustej bramki dobił Christopher Nkunku i było 1:0 dla mistrza Francji. Atletico miało okazję wyrównać tuż przed przerwą, lecz Kevin Rimane wybił futbolówkę z lini bramkowej po uderzeniu Ángela Correi i do przerwy PSG prowadziło z Atletico 1:0.

W pierwszych minutach drugiej połowy wynik mógł podwyższyć Timothy Weah, Adán jednak świetnie interweniował. Blisko bramki wyrównującej było Luciano Vietto, lecz minimalnie przestrzelił. W 72. minucie podopieczni Thomasa Tuchela podwyższyli prowadzenie. Weah świetnie podał do Moussy Diaby’ego, a ten mocnym kopnięciem pokonał bramkarza. Atletico nie złożyło broni i strzeliło gola kontaktowego. W szenastce PSG było duże zamieszanie, najlepiej odnalazł się w nim Victor Mollejo, który pokonał Trappa. Chwilę później było już 2:2. Niefortunnie do własnej bramki trafił Antoine Bernede. Wydawało się, że zobaczymy rzuty karne, a tu pod koniec spotkania piękną bramkę sprzed szesnastki zdobył Virgiliu Postolachi i ostatecznie PSG wygrało z Atletico 3:2.