International Champions Cup: Arsenal gromi PSG

Piłkarze Arsenalu pokonali PSG 5:1 w meczu towarzyskiego turnieju International Champions Cup.

Kanonierzy objęli prowadzenie w 13. minucie. Pierre Emerick Aubameyang wyłożył piłkę do Mesuta Özila, a ten skierował ją do pustej bramki. Dobrą szansę do podwyższenia prowadzenia miał Alex Iwobi, ale zamiast podać do Aubameyanga to zdecydował się na strzał i zatrzymał go Gianluigi Buffon. Sam Gabończyk mógł mieć drugą bramkę, ale fantastycznie jego uderzenie zatrzymał Buffon. Gola wyrównującego dla PSG mógł strzelić Timothy Weah jednak kapitalną interwencją po strzale młodego napastnika popisał się Bernd Leno. Do przerwy Arsenal prowadził z PSG 1:0.

Przez większość pierwszych minut drugiej połowy dominację mieli Francuzi i w 59. minucie otrzymali rzut karny. Sead Kolašinac sfaulował w szesnastce Weaha i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Z jedenastu metrów pewnie strzelił Christopher Nkunku. Później bramki strzelali już tylko Kanonierzy. Pięknego gola piętą strzelił Alexandre Lacazette, francuzki napustnik chwilę później powiększył swój dorobek strzelecki, umieszczając futbolówkę głową do pustej bramki. W końcowych minutach doliczonego czasu, z 13 metrów główkował Rob Holding, to uderzenie okazało się na tyle mocne, że piłka zatrzepotała w bramce PSG. W doliczonym czasie gry zwtycięstwo, strzałem z pierwszej piłki przypieczętował Eddie Nketiah. Ostatecznie Arsenal pokonał PSG 5:1.