Interia: Maciej Rybus zakażony koronawirusem, nie pojawi się na zgrupowaniu

Rafał Gikiewicz, Maciej Rybus / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Sebastian Staszewski podał, że Maciej Rybus nie przyjedzie z Rosji na zgrupowanie, gdyż otrzymał pozytywny test na obecność Covid-19.

Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła mnóstwo problemów dla sportowców. Poszkodowani są zagraniczni piłkarze, którzy na co dzień reprezentują barwy rosyjskich klubów. W tym gronie do niedawna znajdował się Grzegorz Krychowiak, ale przeniósł się do AEK Ateny.

Na taki sam ruch nie zdecydowali się Maciej Rybus i Sebastian Szymański, co spotkało się z ogromnym oburzeniem. Maciek Rybus żyje w Rosji już dziewięć lat. Ma żonę Rosjankę oraz dwóch synów. Jego wyjazd z kraju przed upływem kontraktu, który wygasa w czerwcu, jest w tym momencie niemożliwy. To skomplikowana sytuacja z prywatnego punktu widzenia – tłumaczył agent, Mariusz Piekarski.

Okazuje się, że pomimo powołania Rybusa przez Czesława Michniewicza, ten nie przyleci na kadrę. – Maciej Rybus nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski. Jak ustaliłem, oficjalnym powodem jest… poz. wynik testu na koronawirusa (który wyszedł mu wczoraj) – napisał Sebastian Staszewski z “Interii”.

Pierwszy trening kadrowiczów rozpocznie się o godzinie 18:00 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 24 marca biało-czerwoni zmierzą się w Glasgow ze Szkocją na Hampden Park.


Karol Świderski nie przyleci na zgrupowanie do Chorzowa


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.