Inter wciąż w kryzysie, zwycięstwa Milanu i Romy

Trwa czarna seria Interu, który od 7 spotkań nie potrafi wygrać meczu w Serie A. W sobotnim spotkaniu 29 kolejki Nerazzurri jedynie zremisowali swój mecz z ostatnią w tabeli Parmą 1:1. Niespodzianką jest również fakt iż goście nie potrafili wygrać żadnego z dziewięciu spotkań, a ich klub boryka się z poważnymi kłopotami finansowymi.

Mecz mimo kiepskiego widowiska ułożył się idealnie dla gospodarzy, którzy po 25 minutach prowadzili 1:0. Kolumbijczyk Fredy Guarin postanowił huknąć z odległości 20 metrów, a piłka po drodze odbijając się od jednego z zawodników gości kompletnie zmyliła bramkarza Parmy Antonio Mirante.

Strzelony gol nie pobudził jednak Interu do lepszej gry. Piłkarze Manciniego nadal prezentowali się niemrawo, tak jakby chcieli dowieść zwycięstwo do przerwy. Nic nie zapowiadało, że będzie inaczej, aż do 44 minuty kiedy to konsternację wśród kibiców Nerazzurich wprowadził Andi Lila. Zawodnik Parmy wykorzystał piękne podanie Silvestre’a Vareli i strzałem głową pokonał Handanovicia.

Druga połowa nie przyniosła wielkich zmian. Inter nie miał koncepcji na rozmontowanie obrony gości mimo znacznej przewagi w posiadaniu piłki. W idealnej sytuacji znajdowali się Palacio i Guarin, jednak strzał pierwszego był niecelny, a strzał Kolumbijczyka wybronił Mirante.

Mecz zakończył się podziałem puntów i wprowadził spory zamęt w szeregach gospodarzy. Czołówka ligi zaczyna coraz bardziej odjeżdżać piłkarzom Interu, którzy z taka grą mogą zapomnieć o zakwalifikowaniu się do europejskich pucharów.

Strzelcy:
25′ Fredy Guarin – 44′ Andy Lila

Kartki:
61′ Andrea Ranocchia

INTER: Handanovic, Santon, Ranocchia, Felipe, Juan Jesus, Guarin, Medel, Brozovic, Shaqiri, Palacio, Puscas

PARMA: Mirante, Mendes, Feddal, Costa, Varela, Mauri, Jorquera, Lila, Gobbi, Nocerino, Belfodil

W innych sobotnich meczach, Milan odniósł ważne zwycięstwo z US Palermo 1:2.

Piłkarze Milanu prowadzili przez dłuższy czas po błędzie bramkarza Palermo i golu Cerciego. Od 71 minuty był jednak remis po golu  Dybaly z rzutu karnego. Zwycięstwo zapewnił gościom były piłkarz PSG Jeremy Menez.

Dzięki tej wygranej Milan traci “już tylko” sześć punktów do Napoli.

Strzelcy:
72′ Dybala (k.) – 37′ Cerci, 83′ Menez

Kartki:
67′ Vitiello , 73′ Jajalo – 62′ Abate, 71′ Paletta, 92′ Mexes

PALERMO: Sorrentino, Rispoli, Gonzalez, Vitiello, Lazaar, Rigoni, Jajalo, Barreto, Vazquez, Quaison, Dybala.

MILAN: Lopez, Abate, Paletta, Mexes, Antonelli, Van Ginkel, De Jong, Bonaventura, Cerci, Destro, Menez

Zawodnicy Cagliari przegrali z Lazio 1:3, odnosząc siódme z rzędu zwycięstwo.

Strzelcy:
49′ Sau – 31′ Klose, 60′ Biglia, 90+2′ Parolo

Kartki:
60′ Crisetig, 63′ Rossettini, 68′ Diakité, 78′ M’Poku, 90′ Balzano – 15′ Parolo, 22′ Mauricio, 54′Basta, 85′ Keita

Cagliari: Brkic, Balzano, Rossettini, Diakitè, Avelar, Dessena, Crisetig, Joao Pedro, Farias, Sau, M’Poku

Lazio: Marchetti, Basta, De Vrij, Mauricio, Braafheid, Biglia, Parolo, Candreva, Mauri, Felipe Anderson, Klose