Inter deklasuje Lazio na Stadio Olimpico! Świetny mecz Icardiego

W spotkaniu zamykającym dziesiątą kolejkę piłkarskiej Serie A Inter zdecydowanie wygrywa z Lazio 3:0. Najlepszym piłkarzem na boisku okazał się kapitan gości Mauro Icardi, strzelając dwie bramki w tym spotkaniu. Podopieczni Luciano Spalettiego awansują tym samym na drugie miejsce w tabeli Ligi Włoskiej.

Dzisiejsze spotkanie było bardzo ważne dla układu tabeli piłkarskiej Serie a. Obie drużyny przed tą kolejką spotkań dzielił jedynie punkt. Obraz wieczornego spotkania nie przypominał jednak rywalizacji dwóch z tej samej części tabeli. Zwycięstwo gości z Mediolanu nie było zagrożone w tym spotkaniu ani przez moment. Dojrzałość taktyczna jaką zaprezentowali dziś podopieczni Luciano Spalettiego pokazała, że Inter jest w stanie walczyć w tym sezonie o najwyższe cele.

Przewaga wizualna graczy Interu była widoczna od pierwszych minut meczu na Stadio Olimpico. Wynik spotkania otworzył w 28 minucie kapitan gości Mauro Icardi skutecznie finalizując trójkową akcję nerrazurrich. Piękną asystą popisał się w tej akcji Matteo Politano. Goście jeszcze przed przerwą podwyższyli wynik spotkania. W 41 minucie meczu dokładnym strzałem z dystansu bramkarza Lazio pokonał Marcelo Brozović.

Po przerwie przebieg spotkania nie uległ zmianie. Goście z Mediolanu pewnie kontrolowali wydarzenia na boisku, podwyższając prowadzenie na 3:0. W 70 minucie przy siarczyście padającym deszczu w Rzymie wynik ustalił najlepszy dziś na boisku Icardi. Wykorzystał w tej sytuacji świetne podanie Borjy Valero i ze stoickim spokojem znów znalazł drogę do bramki Lazio.

Dzięki zwycięstwu w dzisiejszym spotkaniu podopieczni Luciano Spalettiego awansują na pozycję wicelidera, tracąc sześć punktów prowadzącego Juventusu. Gospodarze natomiast mimo porażki wciąż utrzymują czwartą lokatę dającą im udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.