Inaki Astiz: Wiem jak wygląda życie piłkarza, teraz poznaję rzeczywistość trenera

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Inaki Astiz w drugiej części szerokiej rozmowy dla klubowych mediów opowiada m.in. o współpracy z Aleksandarem Vukoviciem.

Hiszpan znalazł się w sztabie szkoleniowym Wojskowych. Cały czas też należy do zespołu trzecioligowych rezerw. – Myślę, że przez pierwsze dwa dni pracy Vuko po prostu trafił do zawodników, którzy uwierzyli mu od początku i postanowili, że wchodzą w to, że idą razem w jednym kierunku. Co możesz zrobić w 48 godzin, stworzyć nową taktykę? No nie, możesz po prostu porozmawiać z ludźmi – mówi Astiz.

Teraz sytuacja kadrowa trochę się poprawiła, więc na pewno będzie nam się pracowało bardziej komfortowo. Czeka mnie też mnóstwo nauki od nowego sztabu. Jasne, znam Vuko od dawna, ale zupełnie inną sprawą jest być z nim w szatni jako piłkarz, a inną jako trener. Będąc zawodnikiem wychodzisz na plac, robisz co ci każą i dziękuję – podkreśla.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

– Wiem jak wygląda życie piłkarza, teraz poznaję rzeczywistość trenera. Przekonałem się jak wygląda futbol z perspektywy boiska, teraz poznaję go od strony ławki. Widzę ile godzin ludzie poświęcają dla drużyny, ile pracy wymaga stworzenie rzeczy, które potem na boisku widać przez parę sekund. Praca sztabu ma ułatwić życie zawodnikom, na tym polega rola każdego szkoleniowca. Początkowo ciężko było mi się przestawić, na szczęście u mnie transformacja z piłkarza w trenera była i w sumie nadal jest procesem, nie skokiem – deklaruje.

źródło: legia.com /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.