Ile prawdy jest w bójce kibiców Arsenalu i Chelsea?

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W noc poprzedzającą finał Ligi Europy w Baku w Azerbejdżanie miały zdarzyć się starcia kibiców Arsenalu i Chelsea, których efektem miało być 2 rannych.

O bójce kibiców finalistów tegorocznej Ligi Europy pisało kilka mediów, w tym Sky Sports. Główne informacje odnośnie starć kibiców pochodzą ze strony Azeri Daily, która informuje, że:

Zeszłej nocy w ogrodzie Molokan w centrum Baku odbyły się starcia między brytyjskimi kibicami Arsenalu oraz Chelsea, informuje nasz korespondent.
Według raportu kibic Chelsea ucierpiał w bójce i został hospitalizowany. Rzecznik prasowy Ministra Zdrowia Azerbejdżanu, Parviz Abubakirov, potwierdza Azeri Daily, że zeszłej nocy ambulans zabrał rannego Brytyjczyka do szpitala. Ranny miał otwartą ranę głowy.
Dodatkowo w trakcie tych starć w pubie 41-letni obywatel Rosji, który przyszedł tylko obejrzeć mecz, również został ranny.

Jeśli jednak wgłębimy się w sprawę, jest ona mało prawdopodobna. Dziennikarz The Independent – Luke Brown, przyjrzał się dokładniej raportowi Azeri Daily i już samo zdjęcie z tamtych wydarzeń jest podejrzane. Przedstawia ono starcia kibiców Arsenalu i Chelsea, ale nie z Baku, a z Marsylii, ze starć w czasie Euro 2016.

Zatem czy historia ze starciami kibiców w Baku miała miejsce? Fani teorii spiskowych mogą to podważyć i mają ku temu prawo, argumentując to faktem, że Azerowie chcą odciągnąć uwagę od problemów związanych z finałem Ligi Europy. Przykładowo fani Arsenalu, którzy zakrywają tył swoich koszulek klubowych, na przykład klubowymi flagami, są często sprawdzani przed wejściem do Stref Kibica. Powód? Nazwisko Henrika Mchitarjana. Ostatnimi tygodniami nazwisko Ormianina jest najczęściej wymienianym w kontekście finału Ligi Europy w Azerbejdżanu. Niestety nie ze względów piłkarskich, a głównie politycznych. Ormianie nie są mile widziani i nie mają wstępu do Azerbejdżanu. Działa to tak samo w drugą stronę.

źródło: 101greatgoals.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi