II Liga: Stal Rzeszów drugim finalistą baraży

pilkarskiswiat.com

W drugim barażowym meczu o awans do I ligi GKS Katowice przegrał ze Stalą Rzeszów 0:2. Gole dla gości strzelali Damian Michalik i Radosław Sylwestrzak.

GKS na własne życzenie musi grać w barażach, bo gdyby wygrał w sobotę z Resovią, miałby bezpośredni awans. Stal natomiast do baraży awansowała rzutem na taśmę, wyprzedzając w tabeli Olimpię Elbląg.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 7. minucie, sprzed pola karnego uderzał Adrian Błąd, ale świetną interwencją popisał się Wiktor Kaczorowski. Chwilę później okazję na gola mieli goście, indywidualną akcję strzałem w słupek zakończył Damian Michalik. Po upływie drugiego kwadransa pierwszej połowy po raz kolejny na prowadzenie mógł wyjść GKS, dobrą interwencją po uderzeniu Szymona Kiebzaka popisał się Kaczorowski. W 32. minucie Stal zdobyła bramkę. Piotr Głowacki podał do Michalika, ten obrócił się z futbolówką, strzelił sprzed pola karnego, pomógł mu rykoszet, który nie dał szans na skuteczną interwencję Bartoszowi Mrozkowi. W końcówce pierwszej połowy prowadzenie Rzeszowian mógł podwyższyć Artur Pląskowski jednak główkował tuż obok bramki i do przerwy Stal prowadziła w Katowicach 1:0.

Wydawało się, że to GKS rzuci się do ataku, aby odrabiać straty, a dosyć niespodziewanie swoje prowadzenie podwyższyła Stal. W 62. minucie Wojciech Reiman dośrodkował w pole karne, tam na wślizgu strzelił Radosław Sylwestrzak i pokonał Mrozka. Zmniejszyć straty gospodarzy mógł Łukasz Wroński, lecz uderzył bardzo niecelnie. Znacznie bliższy zdobycia gola dla podopiecznych Rafała Góraka był Arkadiusz Woźniak jednak kapitalnie po jego strzale głową interweniował Kaczorowski. W doliczonym czasie gry zabić mecz mógł Pląskowski, ale kopnął w trybuny. Nie wpłynęło to jednak na to, kto wygrał to spotkanie i ostatecznie to goście okazali się lepsi, wygrywając 2:0. W finale baraży o I ligę będziemy mieli derby Rzeszowa.

Jest to w pełni zasłużone zwycięstwo Stali, która nie była dominująca drużyną w tym meczu, ale była aż do bólu skuteczna. GKS może i dłużej utrzymywał się przy piłce, lecz praktycznie przez cały mecz walił głową  w mur.