II Liga: Resovia wygrywa w rzutach karnych ze Stalą i awansuje do I ligi

cwks-resovia.pl

W finałowym meczu barażowym o awans do Fortuna I Ligi lepsza okazała się Resovia Rzeszów. Podopieczni Szymona Grabowskiego wygrali w rzutach karnych ze Stalą Rzeszów.

Obie drużyny awansowały do finału dosyć niespodziewanie, bo nie byli faworytami meczów półfinałowych. Resovia po rzutach karnych pokonała Bytovię, a Stal pewnie wygrała z GKS-em Katowice. Dziś minimalnym faworytem byli goście.

Od początku meczu obie drużyny bały się zaryzykować i w związku z tym nie widzieliśmy strzałów z jednej, ani drugiej strony. Pierwsze uderzenie miało miejsce dopiero w 27. minucie, wtedy to po dośrodkowaniu z prawej strony głową strzelał Grzegorz Płatek, lecz zrobił to bardzo niecelnie. Chwilę później na listę strzelców mógł się wpisać Maksymilian Hebel, który kopnął z powietrza, Wiktor Kaczorowski miał problem ze złapaniem futbolówki, ale ostatecznie to mu się udało. Ten sam gracz miał kolejną okazję na pokonanie bramkarza Stali jeszcze w końcówce pierwszej połowy jednak strzelił wysoko nad bramką i do przerwy Resovia remisowała ze Stalą Rzeszów 0:0.

Na początku drugiej połowy dogodną okazję na zdobycie gola miał Sebastian Zalepa, lecz świetną interwencją po jego uderzeniu popisał się Kaczorowski. Swoją szansę na zdobycie prowadzenia miała też Stal, z dystansu kopnął Wiktor Kłos jednak futbolówkę pewnie złapał Marcel Zapytowski. W końcowych minutach Resovii prowadzenie i awans mógł dać Karol Twardowski, ale kapitalnie po jego strzale interweniował Kaczorowski. Drużynę, która awansuję do I ligi musiała wyłonić dogrywka.

Pierwsza połowa dogrywki była dramatycznie słaba i wyglądało to, tak jakby obie drużyny czekały na serię rzutów karnych.

W drugiej części dogrywki była jedna groźna okazja ze strony Resovii, z dystansu uderzył Adrian Dziubiński, lecz kapitalnie obronił Kaczorowski. Była to jedyna groźna sytuacja w drugiej połowie dogrywki i kibice w Rzeszowie mieli przyjemność oglądania serii jedenastek.

Rzuty karne były strzelane perfekcyjnie, aż do siódmej serii, wtedy to Resovia wykorzystała swoją jedenastkę, a po strzale Wiktora Kłosa interweniował Zapytowski i to dało awans Resovii do Fortuna I Ligi.

31.07.2020, Finałowy mecz barażowy o awans do Fortuna I Ligi, Stadion Resovii Rzeszów

Resovia Rzeszów – Stal Rzeszów 0:0 (7:6 w rzutach karnych)

Resovia: Marcel Zapytowski – Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa – Konrad Domoń, Kamil Radulj, Radosław Adamski, Grzegorz Płatek, Serhij Krykun, Maksymilian Hebel – Daniel Świderski (Karol Twardowski 81′)

Stal: Wiktor Kaczorowski – Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga, Piotr Głowacki – Patryk Plewka (Wiktor Kłos 64′), Wojciech Reiman, Marcel Kotwica, Grzegorz Goncerz (Krystian Pieczara 85′), Damian Michalik (Dariusz Jarecki 52′) – Artur Pląskowski (Błażej Szczepanek 114′)

Żółte kartki: Konrad Domoń – Dariusz Jarecki, Piotr Głowacki

Sędzia: Sebastian Krasny