facebook.com

W jedynym dzisiejszym meczu 4. kolejki II ligi Gryf Wejherowo pokonał na własnym stadionie Elanę Toruń 3:1. Gryfianie dzięki tej wygranej awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Wynik meczu w 32. minucie po strzale z rzutu karnego otworzył Maciej Stefanowicz, jednak sześć minut później gospodarze po golu Piotra Kołca wyrównali. Z kolei niespełna sześćdziesiąt sekund później było już 2:1! Wynik meczu dwanaście minut po zmianie stron ustalił Adrian Liberacki. W ostatniej minucie spotkanie gospodarze mieli szansę wygrać wyżej, ale bramkarz gości, Bartosz Mrozek obronił rzut karny wykonywany przez Krzysztofa Wickiego.

W następnej serii spotkań Elana, która dzisiaj doznała pierwszej porażki podejmować będzie ROW 1964 Rybnik, a Gryf zagra w Łodzi z Widzewem. Oba spotkania zaplanowano na 18 sierpnia.

10.08.2018, godz. 18:00
Gryf Wejherowo – Elana Toruń 3:1
Piotr Kołc 38′, Kamil Włodyka 39′, Adrian Liberacki 57′ – Maciej Stefanowicz 32′ (k)
żółte kartki: Piotr Kołc, Dawid Rogalski – Filip Kozłowski, Maciej Stefanowicz, Damian Lenartowski, Michał Kołodziejski, Jan Andrzejewski.