Igrzyska Olimpijskie: Kobiety rozpoczęły grę! Kilka zaskakujących wyników

https://twitter.com/SelecaoFeminina/status/1417802604567044098/photo/1

Pomimo tego, iż ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich odbędzie się w piątek, niektóre z konkurencji rozpoczęły się dzisiaj. Między innymi reprezentacje piłki nożnej przystąpiły do rywalizacji. Nie brakowało niespodzianek.. 

GRUPA E

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły reprezentantki Wielkiej Brytanii i Chile. Reprezentantki Ameryki Południowej nie są anonimowymi zawodniczkami, jednakże w starciu z dużo bardziej utytułowanymi i znanymi Brytyjkami okazały się być bez szans. Dzięki dubletowi Ellen White piłkarki z Europy spokojnie mogą przygotowywać się do następnych meczów w grupie. Chilijki z kolei nie są w najgorszym położeniu ponieważ w drugim meczu grupy E Japonki zremisowały z Kanadyjkami. Panie z kraju Kwitnącej Wiśni rzutem na taśmę wywalczyły remis, chociaż mogły wygrać. Mina Tanaka jednak przestrzeliła karnego.

Wielka Brytania – Chile 2:0
White 17′, 72′

Japonia – Kanada 1:1
Iwabuchi 84′ – Sinclair 6′

GRUPA F

Panie z grupy F urządziły sobie dzisiaj festiwal strzelania. W dwóch meczach padło bowiem.. 18 goli. Chinki nie sprostały legendarnym Brazylijkom. “Canarinhos” po zajęciu IV miejsca na IO w 2016 roku mają coś do udowodnienia, więc już od pierwszej kolejki rozpoczęły grę z “wysokiego C”. Niezawodna Marta także popisała się dubletem. Piłkarka Orlando Pride jest pierwszą zawodniczką, która strzelała gola na 5 Igrzyskach. Nie tylko Marta pobiła tego dnia rekord… 43-letnia pomocniczka PSG, Formiga, zagrała po raz.. 7  (!) na Igrzyskach.
Skoro Brazylijki rozpoczęły z “wysokiego C” to jak nazwać wynik drugiego meczu? Debiutujące na tymże turnieju Holenderki pokonały także debiutujące Zambijki.. 10:3. Selekcjoner afrykańskiego zespołu twierdził przed meczem, że nie chcą być outsiderem, ale chyba jednak panie będą musiały pogodzić się z tą rolą..

Chiny – Brazylia 0:5
Marta 9′, 74′, Debinha 22′, Andressa 80′, Beatriz 89′ 

Zambia – Holandia 3:10
Banda 19′, 82′, 83′ – Miedema 9′, 15′, 29′, 59′, Martens 14′, 38′, van de Sanden 44′, Roord 64′, Beerensteyn 75′, Pelova 80′

GRUPA G

Bezapelacyjnie jednym z hitów 1. kolejki było starcie Szwecji ze Stanami Zjednoczonymi. Szwedki na ostatnich Igrzyskach zdobyły srebro, Amerykanki okazały się zaś wielkimi przegranymi zajmując dopiero V miejsce. Odbiły sobie to na Mistrzostwach Świata, gdzie wygrały złoto. Skandynawki we Francji zdobyły brąz.. Wszyscy liczyli na wyrównane starcie, jednakże rzeczywistość okazała się brutalna dla “The Yanks”. Podopieczne Petera Gerhardssona nie pozostawiły złudzeń rywalkom i pokonały je 3:0. Ten rezultat z pewnością ucieszył Australijki, które w swoim meczu pokonały Nową Zelandię 2:1.

Szwecja – Stany Zjednoczone 3:0
Blackstenius 25′, 54′, Hurtig 72′

Australia – Nowa Zelandia 2:1
Yallop 20, Kerr 35′ – Rennie 90+1′

24 lipca – II kolejka fazy grupowej Igrzysk Olimpijskich w piłce nożnej kobiet:

Chile – Kanada
Chiny – Zambia
Szwecja – Australia
Japonia – Wielka Brytania
Holandia – Brazylia
Nowa Zelandia – USA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *