Lewczuk

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com


Znicz Pruszków poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że jego nowym zawodnikiem został Igor Lewczuk.

Igor Lewczuk w latach 2006-2008 był już zawodnikiem Znicza Pruszków. Wtedy jeszcze jako dość młody zawodnik dopiero stawiał pierwsze kroki w seniorskim futbolu. Był to jego pierwszy poważny klub.

Następnie był zawodnikiem kilku klubów Ekstraklasy takich jak: Piast Gliwice, Jagiellonia Białystok, Ruch Chorzów czy Zawisza Bydgoszcz. Dwa ostatnie zespoły już od dawna rozgrywają swoje mecze w niższych polskich ligach.

Zwieńczeniem jego kariery był transfer do Legii Warszawa, a następnie do francuskiego FC Girondins Bordeaux. W Ligue 1 udało mu się nawet rozegrać aż 38 spotkań, co jest całkiem niezłym wynikiem.

W 2019 roku znów wrócił do Legii i był jej zawodnikiem nieprzerwanie do końca minionego sezonu. W barwach stołecznego klubu zagrał łącznie 133 mecze. Z drużyną z Łazienkowskiej wygrał cztery mistrzostwa Polski i tyle samo razy zdobył Puchar Polski.

Po długoletniej grze na wysokim poziomie, w wieku 36-lat zdecydował się na powrót do Znicza Pruszków, który obecnie występuje w II lidze (trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.