I liga: Wyniki niedzielnych spotkań 31. kolejki

Miedź Legnica nadal w kryzysie, cenne punkty Górnika Łęczna, Chojniczanka nie wykorzystała szansy, Pogoń Siedlce bliska utrzymania, awans Stali Mielec na trzecie miejsce w tabeli, Chrobry straciło szanse na awans.

Patrząc na tabelę, można by napisać, że już w pierwszym meczu doszło do niespodzianki, lecz ten, kto śledzi poczynania w tej lidze dobrze wiedział, że Chojniczanka tego meczu wygrać nie mogła. Dlaczego? Bo boi się awansować. Tak, może to i ostre słowa, ale są prawdziwe. W zeszłym sezonie klub z Chojnic na koniec sezonu miał tylko dwa punkty straty do wicelidera, bo w ostatnim meczu zremisował z wówczas dwunastym Chrobrym Głogów. W tym sezonie piłkarze Chojniczanki również kilka razy udowodni, że w tej lidze nikt nie jest im straszny, ale jakimś cudem trafiają im się słabe mecze z teoretycznie gorszymi przeciwnikami. W meczu w Siedlcach hat-trickiem popisał się Adrian Paluchowski.

W drugim spotkaniu kibice zgromadzeni na stadionie w Głogowie oglądali szalony mecz, w którym padło osiem bramek. Już w czwartej minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, by po niespełna sześćdziesięciu sekundach był remis. Następnie znowu prowadzenie gospodarzy i w doliczonym czasie gry padło wyrównanie z rzutu karnego. Na trzy minuty przed końcem meczu goście strzelili gola na 2:4, a dwie minuty późnej na tablicy widniał wynik 3:4. Kto myślał, że to już koniec zwyczajnie się pomylił, bowiem w doliczonym czasie gry padła kolejna bramka dla gości. Tym samym gospodarze stracili już szanse na awans, a goście awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Meczem kończącym 31. kolejkę było spotkanie w Łęcznej, gdzie Górnik urwał punkt Miedzi. Dla Miedzianki był to czwarty kolejny wyjazdowy mecz bez zwycięstwa. Bramkę dla lidera rozgrywek zdobył Mateusz Piątkowski, dla którego był to siódmy gol w dwunastu wiosennych meczach. Dla Górnika jest to bardzo cenny punkt w walce o utrzymaniu na zapleczu Ekstraklasy.