I Liga: Strzelanina w Zabrzu!

Własne

 

W Zabrzu wielkiej sensacji nie ujrzeliśmy. Faworyzowany Górnik Zabrze na własnym obiekcie pokonał 4:0 Wisłę Puławy, czyli drużynę pełniącą w tej kampanii rolę beniaminka.

Obie ekipy miały do zrealizowania swoje priorytety. Gospodarze dzisiejszym zwycięstwem z dużo niżej notowanym rywalem, chcieli przybliżyć się do miejsca premiowanego awansem do Ekstraklasy. Górnik Zabrze przez tym pojedynkiem miał jedenaście punktów straty do wicelidera z Katowic (32 oczka). Z kolei przyjezdni przyjęli sobie cel – wypracować duży awans w tabeli oraz przy okazji poprawić bilans gier w delegacjach.

Zgodnie z oczekiwaniami zabrzańskich kibiców, to Górnik zdominował pierwszą odsłonę zawodów. Kilkakrotnie w polu karnym beniaminka „buszował” snajper – Angulo. Na premierowego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 37.minuty, kiedy to genialnym rajdem na lewym skrzydle błysnął Kurzawa, a dzieła zniszczenia z bliskiej odległości dokonał Szymon Matuszek. Tuż przed zakończeniem pierwszej połówki, podwyższenie dla spadkowicza poprzedniego sezonu z Ekstraklasy, dał Ledecky, wykorzystując gapiostwo obrony, i w dogodnej sposobności nie dał szans na skuteczną interwencję Penkovetsowi.

Gra po przerwie wprost idealnie zaczęła się dla podopiecznych Marcina Brosza, ponieważ w 47. minucie było już 3:0. Bramkę podwyższającą zdobył Wolsztyński. Siedemnaście minut po wcześniej wspomnianym zdarzeniu, sympatycy gości mogli mieć jeszcze gorsze nastroje, bo kolejne trafienie w aktualnych rozgrywkach zaliczył Angulo. Napastnik z Hiszpanii wykończył akcję, którą wypracował mu Wolsztyński na spółkę z Matuszkiem. Następnym godnym odnotowanym wydarzeniem była żółta kartka dla Ambrosiewicza. 18-latek ujrzał ją za próbę wymuszenia rzutu karnego. Arbiter główny w 83.minucie dostał ponowną szansę pokazania kartonika, a otrzymał go Popiołek, który w dosyć ostrym stylu trzymał przeciwnika za koszulkę.

Rezultat starcia nie uległ żadnej zmianie. 14-krotny Mistrz Polski awansował na 5.lokatę w ligowej tabeli, Klub z Puław w tej chwili posiada taką samą zdobycz punktową, jak piętnasta Olimpia Grudziądz (osiemnaście punktów na koncie).


Górnik Zabrze 4:0 Wisła Puławy

Zdobywcy goli w meczu:

1:0 Matuszek (37′)

2:0 Ledecky (45′)

3:0 Wolsztyński (47′)

4:0 Angulo (64′)

Sędzia główny: Artur Aluszyk

Żółte kartki: Ambrosiewicz (69′) – Popiołek (83′)

Skład gospodarzy: Kasprzik – Wolniewicz, Danch, Szeweluchin, Kosznik – Wolsztyński (65′ Przybylski), Ambrosiewicz, Matuszek, Kurzawa – Ledecky (77′ Urynowicz), Angulo (88′ Żurkowski)

Skład gości: Penkovets – Hiszpański, Gusocenko (65′ Patora), Pielach, Łytwyniuk – Patejuk, Głaz, Popiołek, Słotwiński (46. Darmochwał), Smektała (57. Turzyniecki) – Nowak


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *