Olimpia Grudziądz po ośmiu sezonach spędzonych na zapleczu Ekstraklasy żegna się z I ligą! W przedostatniej kolejce podopieczni Dariusza Kubickiego przed własną publicznością zremisowali z GKS-em Katowice 1:1 i przy jednoczesnych zwycięstwach Górnika Łęczna oraz Stomilu Olsztyn zostali zdegradowani do II ligi.

Dzisiejszy mecz dla Olimpii zaczął się dobrze, bowiem już w siódmej minucie po strzale Filipa Jazvica gospodarze objęli prowadzenie. Jak trudny to był mecz niech świadczy ilość żółtych kartek. Sędzia dzisiejszego spotkania zmuszony był do pokazania aż trzynaście żółtych i jednej czerwonej kartki. W 68. minucie zawodnik gości Dalibor Volas ustalił wynik spotkania. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu piłkarz Katowic, Adrian Frańczak został ukarany czerwoną kartką i gospodarze kończyli mecz w przewadze jednego zawodnika, której nie wykorzystali.

Ostatni tegoroczny mecz w Nice I lidze Olimpia zagra w Opolu z Odrą, a Katowiczanie podejmą Górnika Łęczna.

27.05.2018, godz. 12:45
Olimpia Grudziądz – GKS Katowice 1:1 (1:0)
Filip Jazvic 7′ – Dalibor Volas 68′
żółte kartki: Adrian Klimczak, Adrian Bielawski, Tomasz Wełna, Kamil Kurowski – Adrian Frańczak, Maciej Wierzbicki, Łukasz Zejdler, Kamil Słaby, Dalibor Volas, Adrian Frańczak.
czerwona kartka: Adrian Frańczak 87′ (Katowice)