I liga: Sensacja w Tychach

1 liga

W zaległym spotkaniu 17. kolejki I ligi doszło do sensacji. Przedostatni w tabeli GKS Tychy rozgromił pretendenta do awansu Zagłębie Sosnowiec 3:0!Autorami trzech bramek zostali obrońcy.

Goście w czterech ostatnich meczach zdobyli tylko jeden punkt. Z kolei gospodarze przerwali złą passę – sześciu porażek z rzędu.

Wynik meczu już w siódmej minucie otworzył Tomasz Boczek. Dla 26-letniego obrońcy była to druga bramka w tym sezonie. Na pięć minut przed przerwą wynik meczu podwyższył Maciej Mańka. Były piłkarz m.in. Górnika Zabrze ma już trzy trafienia. Wynik meczu w sześćdziesiątej piątej minucie ustalił Mateusz Mączyński, dla którego był to premierowy gol w bieżących rozgrywkach.

W 19. kolejce Zagłębie zagra w Siedlcach z Pogonią, a Tyszanie podejmować będą Sandecję.

23.11.2016, godz. 18:00 GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 3:0 (2:0)
Tomasz Boczek 7′, Maciej Mańka 40′, Mateusz Mączyński 65′
żółte kartki: Mańka, Mączyński, Grzeszczyk – Budek, Sierczyński, Sanogo, Wiktorski, Najemski, Bartczak, Matusiak.