I liga: Remis w derbach Dolnego Śląska

Kibice, stadion Miedzi Legnica / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

I liga: Remis w derbach Dolnego Śląska. Miedź Legnica podzieliła się punktami z Chrobrym Głogów w ramach 7. kolejki Fortuna I ligi. Bramka na wagę remisu padła w doliczonym czasie gry po strzale bramkarza.

Tę relację zacznę nieco inaczej niż wszystkie inne, ponieważ na początku opisze sytuację z samej końcówki meczu.

W 94. minucie mieliśmy rzut wolny dla gospodarzy w okolicach linii środkowej boiska. Przed wznowieniem gry Mateusz Hewelt niepewnym krokiem zmierzał w pole karne gości, jakby się zastanawiał – iść, czy może zostać, lecz ostatecznie tam powędrował. Bartosz Bartkowiak dośrodkował na długi słupek, piłkę w okolicę piątego metra zgrał Nemanja Mijusković, a tam najwyżej wyskoczył golkiper gospodarzy, który kilka chwil wcześniej wahał się z decyzją, która okazała się złotem. Bramkarz Miedzi trafił idealnie głową do bramki i po tej akcji sędzia zakończył spotkanie.

Jednak zanim to nastąpiło wynik meczu w czternastej minucie otworzył Maksymilian Banaszewski, a na 2:0 w trzydziestej piątej podwyższył Mikołaj Lebedynski. Kontaktowe trafienie dla gospodarzy w szóstej minucie doliczonego czasu gry strzelił Kamil Zapolnik. 28-letni napastnik wykorzystał rzut karny, a na boisku pojawił się w czterdziestej czwartej minucie. Dzięki temu trafieniu Zapolnik zrównał się z Pirulo, Sekulskim (obaj ŁKS) oraz ze Śpiączką (Górnik) w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców (pięć goli).

W tabeli podopieczni Ivana Djurdjevicia z dorobkiem 9 punktów zajmują dziesiąte miejsce, a Miedź z jedenastoma oczkami na koncie jest na pozycji szóstej, która daje prawo gry w barażach o Ekstraklasę. W następnej serii spotkań Miedzianka zagra u siebie GKS Jastrzębie, a Głogowianie pojadą na mecz do Tych, zmierzyć się z GKS-em.

3.10.2020, godz. 16:00 Miedź Legnica – Chrobry Głogów 2:2 (1:2)
Kamil Zapolnik 45+6′ (k), Mateusz Hewelt 94′ – Maksymilian Banaszewski 14′, Mikołaj Lebedynski 35′
żółte kartki: Bartosz Bartkowiak, Maciej Śliwa, Szymon Matuszek – Paweł Oleksy, Robert Mandrysz.

Miedź: Mateusz Hewelt – Paweł Zieliński, Marcin Biernat, Nemanja Mijušković, Marcin Garuch (46. Maciej Śliwa), David Panka (67. Jakub Łukowski), Szymon Matuszek, Adrian Purzycki (44. Kamil Zapolnik), Damian Tront, Paweł Tupaj, Krzysztof Drzazga (67. Bartosz Bartkowiak).

Chrobry: Adam Makuchowski – Michał Ilków-Gołąb, Oliver Práznovský, Kamil Juraszek, Paweł Oleksy, Dominik Piła, Jaka Kolenc (90. Michał Michalec), Tomasz Cywka (79. Mateusz Machaj), Maksymilian Banaszewski, Robert Mandrysz, Mikołaj Lebedyński.