Fortuna 1. Liga: Pewna wygrana Radomiaka Radom

Radomiak

facebook.com/1910radomiak

W pierwszym dzisiejszym meczu 29. kolejki Fortuna I ligi Radomiak przed własną publicznością pokonał Wigry Suwałki 3:1. Dla gości to piąta porażka z rzędu oraz jedenasty kolejny mecz bez zwycięstwa.

Ostatni raz zespół z Suwałk wygrał 16 listopada w Chojnicach z Chojniczanką (1:3). Wynik dzisiejszego meczu już w dwunastej minucie otworzył Patryk Mikita, dla którego była to trzynasta bramka w sezonie. W sześćdziesiątej pierwszej minucie wyrównał Denis Gojko (druga bramka), a dziesięć minut Damian Nowak ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie (czwarty gol w bieżących rozgrywkach). Wynik spotkania na dwie minuty przed końcem ustalił Rafał Makowski. 23-letni pomocnik, który jesienią będzie występował w ekstraklasowym Śląsku Wrocław ma już pięć bramek. W następnej serii spotkań Zieloni  pojadą do Bielska na mecz z Podbeskidziem, a klub z Bieguna Północy podejmie GKS Jastrzębie. W tabeli podopieczni Dariusz Banasika zajmują czwartą pozycję, a gracze z województwa podlaskiego są na ostatnim miejscu.

2.07. 2020, godz. 15:00 Radomiak Radom – Wigry Suwałki 3:1 (1:0)
Patryk Mikita 12′, Damian Nowak 71′, Rafał Makowski 88′ – Denis Gojko 61′
żółte kartki: Merveille Fundambu – Patryk Czułowski, Michał Ozga, Kacper Wełniak.