I liga: Podsumowanie 25. kolejki

Czołówka gubi punkty, które wykorzystała grupa pościgowa. Niespodzianki w Opolu oraz Jastrzębiu. Bardzo ważne zwycięstwo Stomilu. Przełamanie Bełchatowa.

W najciekawszym meczu kolejki Miedź zremisowała 2:2 z Podbeskidziem. Decydująca bramka na wagę remisu padła w ostatniej minucie spotkania. Na brak emocji nie narzekano w Tychach oraz w Niecieczy. Na Śląsku GKS dwukrotnie prowadził, ale w ostatecznym rozrachunku przegrał różnicą dwóch bramek. Natomiast w Niecieszy sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw prowadzili goście, później gospodarze, następnie remis, później znowu gospodarze, a na końcu w dziewięćdziesiątej minucie padła bramka na 3:3.
Do niespodzianek doszło w dwóch meczach rozgrywanych na Śląsku. W Opolu zajmująca szesnaste miejsce Odra pokonała wicelidera rozgrywek, Wartę Poznań. Z kolei w Jastrzębiu miejscowy GKS musiał uznać wyższość Sandecji mimo, że pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze.
Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Stomilu Olsztyn, którzy wygrali z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Po tym meczu duma Warmii i Mazur nadal ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową, ale różnica nad przedostatnim w tabeli powiększyła się do jedenastu punktów. Mogłoby się wydawać, że Chojniczanka i Wigry są już jedną nogą, a może i nawet półtora nogami w drugiej lidze, ale należy pamiętać, że do końca rozgrywek pozostało dziewięć spotkań. Do tego należy wziąć pod uwagę, że w tej lidze każdy może wygrać z każdym, zatem nie wolno tych dwóch ekip w tym momencie skreślać. Wspomniane Wigry przegrały w Niepołomicach z Puszczą, która awansowała na jedenaste miejsce.
GKS Bełchatów przełamało swoje złe trzy serie. Beniaminek ligi wygrał pierwszy mecz po sześciu porażkach z rzędu, przerwał serię trzech kolejnych porażek oraz pięć spotkań bez zdobycia bramki.
Na koniec zostawiłem mecz Radomiaka z Chrobrym. Zieloni wygrali drugi kolejny mecz, grając w osłabieniu jednego zawodnika. Natomiast dla gości jest to pierwsza przegrana po czterech meczach bez porażki.
W tabeli prowadzi Podbeskidzie przed Wartą Poznań. Natomiast Stal Mielec do miejsca dającego awans traci już tylko punkt. Bardzo duży ścisk jest w środku tabeli. Między szóstą, a czternastą drużyną jest sześć punktów różnicy.