I Liga: Piękny rajd Katowic dalej trwa…

1 liga

GKS Katowice będzie miło wspominać dziesiątą kolejkę I Ligi obecnego sezonu. Podopieczni Jerzego Brzęczka, na własnym obiekcie, wygrali 1:0 ze Stalą Mielec.

Prowadzenie dla gospodarzy w tym pojedynku przyszło bardzo szybko, bo już w trzeciej minucie. Grzegorz Goncerz najlepiej zachował się w szesnastce przyjezdnych podczas stałego fragmentu gry. Dziesięć minut później, blisko było 1:1, ale świetny strzał Sobczaka, obił prawy słupek bronionej przez Abramowicza. Stal Mielec w końcowej fazie pojedynku była ogromnie blisko wyrównania, jednak znakomitą szansę zaprzepaścił Dorian Buczek, który przegrał rywalizację z bramkarzem GKS-u. Goalkeeper w momencie wykonania interwencji, nabawił się urazu.

Ekipa ze Śląska awansowała na trzecią pozycję w tabeli, spychając  Wigry Suwałki z najniższego miejsca podium.