Fortuna 1 Liga: Odra powróciła na ścieżkę zwycięstw

Polsatsport.pl

W jedynym dzisiejszym meczu 8. kolejki Fortuna I ligi doszło do niespodzianki. Odra Opole pokonała 2:0 w Kielcach miejscową Koronę. Obie bramki padły w drugiej części gry.

O zwycięstwie gości zadecydowały trzy minuty, które wstrząsnęły Koroną. Najpierw w pięćdziesiątej minucie po błędzie Marcela Gąsiora oraz Przemysława Szarka wynik meczu otworzył Konrad Nowak. 25-letni pomocnik, który tego lata zasilił szeregi Odry, wykorzystał niezdecydowanie dwóch piłkarzy gospodarzy, którzy w tej sytuacji zachowali się jak pachołki treningowe. Trzy minuty później dośrodkowanie Arkadiusza Piecha chciał przeciąć Szarek, ale piłka po jego zagraniu wylądowała w siatce bramki strzeżonej przez Marka Kozioła. Tym samym Odra powróciła na ścieżkę zwycięstwa, po ubiegłotygodniowym remisie z Arką Gdynia i awansowała na pozycję wicelidera. Natomiast podopieczni Macieja Bartoszka ponieśli trzecią kolejną domową porażkę i w tabeli zajmują jedenaste miejsce. W następnej kolejce Scyzory zagrają na wyjeździe z liderem rozgrywek, ŁKS-em, a gracze Dietmara Brehmera podejmować będą Radomiaka Radom. Mecz w Łodzi rozegrany zostanie 18 października o godzinie 12:40. Z kolei spotkanie w Opolu zaplanowano na 16 października na godzinę 19:45.

niedziela, 11 października 2020, godz. 12:45
Korona Kielce – Odra Opole 0:2 (0:0)
Konrad Nowak 50′, Przemysław Szarek 53′ (s)
żółte kartki: Themistoklis Tzimopoulos, Zvonimir Petrović, Bartosz Pretnik – Miłosz Trojak, Konrad Matuszewski.

składy obydwu zespołów

Korona: Marek Kozioł – Jacek Podgórski, Themistoklís Tzimópoulos, Przemysław Szarek, Kornel Kordas, Zvonimir Petrović (86. Mateusz Sowiński), Mateusz Cetnarski (56. Maciej Firlej), Marcel Gąsior (86. Piotr Basiuk), Paweł Łysiak (69. Wiktor Długosz), Jacek Kiełb (86. Bartosz Prętnik), Emile Thiakane.

Odra: Kacper Rosa – Kacper Tabiś, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Konrad Matuszewski, Tomas Mikinić (58. Mateusz Gancarczyk), Sebastian Bonecki (89. Łukasz Winiarczyk), Konrad Nowak (71. Rafał Niziołek), Miłosz Trojak, Krzysztof Janus (89. Maciej Wróbel), Arkadiusz Piech (71. Dawid Czapliński).