I liga: Lider traci punkty

termalica

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Lider Fortuna I ligi stracił punkty. Termalica Nieciecza niespodziewanie przegrała 3:1 w Rzeszowie z Resovią mimo, że do przerwy wygrywała. Goście kończyli mecz w dziesięciu.

Wynik meczu w czterdziestej piątej minucie otworzył Roman Gergel, wykorzystując jedenastkę. Dla 33-letniego Słowaka to szesnasty gol w sezonie. Bramki dla gospodarzy strzelili piłkarze, którzy jesień spędzili w Ekstraklasie. Bartosz Jaroch (jesienią grał w Podbeskidziu) zdobył dwie (56 i 63) oraz Jakub Wróbel (jesień spędził w Stali Mielec).

W następnej serii spotkań lider zagra zagra w Gdyni z Arką, a Rzeszowianie podejmować będą GKS Tychy.

20 marca 2021, 15:00 Resovia – Termalica Nieciecza 3:1 (0:1)
Bartosz Jaroch 56′, 63′, Jakub Wróbel 59′ – Roman Gergel 45′ (k)
żółte kartki: Oliver Podhorin, Jakub Wróbel, Cezary Demianiuk, Rafał Mikulec, Bartosz Jaroch – Mateusz Grzybek, Sebastian Bonecki, Wiktor Biedrzycki.
czerwona kartka: Wiktor Biedrzycki 57′ (Termalica).

składy:

Resovia: Karol Dybowski – Bartosz Jaroch, Oliver Podhorin, Dawid Kubowicz, Kamil Słaby, Rafał Mikulec, Josip Šoljić, Bartłomiej Wasiluk (62. Michał Kuczałek), Radosław Adamski (62. Cezary Demianiuk), Karol Twardowski (75. Bartłomiej Kiełbasa), Jakub Wróbel (87. Maksymilian Hebel).

Termalica: Tomasz Loska – Mateusz Grzybek (58. Marcin Wasielewski), Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski,  Samuel Štefánik (68. Michal Bezpalec), Michal Hubínek (80. Patryk Czarnowski), Sebastian Bonecki (58. Paweł Żyra), Adam Radwański (68. Martin Zeman), Roman Gergel, Kacper Śpiewak.