I liga: Grad goli w Opolu i zwycięstwo Miedzi

Piłkarze Miedzi Legnica wywieźli z Opola trzy punkty i jest to dla nich pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Gospodarze przed rozpoczęciem tej kolejki, znajdowali się, po dwóch zwycięstwach na czele tabeli. W odmiennych nastrojach do meczu podchodzili ich rywale, którzy zanotowali dwa remisy i zajmowali 13. miejsce.

Beniaminek rozpoczął spotkanie z przytupem, bo już w 6. minucie Marek Gancarczyk wykorzystał błąd defensywy Miedzi, i otworzył wynik meczu. Goście wzięli się za odrabianie strat, ale świetnymi interwencjami popisywał się golkiper Odry, Weinzettel. Podopieczni Mirosława Smyły byli bliscy utrzymania prowadzenia do końca pierwszej połowy, ale ostatecznie nie udało im się tego dokonać. Łukasz Garguła dośrodkował, a Rafał Augystyniak, który jest wypożyczony z Jagiellonii Białtstok, skierował futbolówkę do bramki opolan.

Początek drugiej części spotkania wyraźnie odbiegał od tej pierwszej. Tempo gry spadło, a oba zespoły nie szalały już tak w ofensywie, co nie oznacza, że nie widzieliśmy goli. Ten padł w 66. minucie, kiedy to Jakub Vojtus pokonał bramkarza Odry. Chwilę potem legniczanie podwyższyli, a do siatki gospodarzy piłkę znowu wpakował Vojtus. Napastnik Miedzi wykorzystał rzut karny.

Gospodarze nie zamierzali składać broni i jeszcze odpowiedzieli. Rafał Niziołek zdobył kontaktową bramkę, po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego. W 86. minucie byliśmy świadkami kolejnego rzutu karnego i to znowu podyktowanego dla gości. Jednak tym razem do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marquitos, a ten ustalił końcowy wynik spotkania – 2:4.

Zwycięstwo przesunęło legniczan do górnej części tabeli, a Odra wciąż jest liderem I ligi, ale swe mecze jeszcze nie rozegrała większość drużyn. W następnej kolejce Miedź podejmie u siebie Zagłębie Sosnowiec, a opolanie pojadą do Niepołomic, gdzie zmierzą się z tamtejszą Puszczą.

I liga, 3. kolejka
Odra Opole – Miedź Legnica 2:4 (1:1)
6′ Gancarczyk, 79′ Niziołek – 46′ Augystyniak, 66′ Vojtus, 75′ Vojtus, 88′ Marquitos

Odra: Weinzettel – Brusiło, Cverna, Bodzioch, Winiarczyk, Wodecki, Peroński (46′ Wepa), Niziołek, Maćczak, Gancarczyk (66′ Skrzypczak), Marzec (70’Matsui).
Miedź: Kapsa – Bartczak, Osyra, Bozic, Kwame, Bartkowiak, Augustyniak, Garguła, Santana (66′ Marquitos), Łobodziński (80′ Egerszegi), Vojtus (88′ Piasecki)