I liga: Górnik wywiózł komplet punktów z Mielca

Własne

W pierwszym niedzielnym spotkaniu ostatniej jesiennej kolejki I ligi mielecka Stal przegrała przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze 1:2 mimo, że do przerwy prowadziła.

Wynik meczu już w ósmej minucie otworzył Szymon Sobczak. Dla 23-letniego pomocnika była to druga bramka w sezonie. W pięćdziesiątej ósmej minucie stan rywalizacji wyrównał 18-letni Maciej Ambrosiewicz, który strzelił swoją debiutancką bramkę. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wynik meczu ustalił Igor Angulo. Dla Hiszpana było to ósme trafienie.

Rok 2016 beniaminek kończy z dwoma porażkami z rzędu, a 14-krotny mistrz Polski zrehabilitował się za ostatnią porażkę.

27.11.2016, godz. 15:00 Stal Mielec – Górnik Zabrze 1:2 (1:0)
Szymon Sobczak 8′ – Maciej Ambrosiewicz 58′, Igor Angulo 89′
żółte kartki: Adrian Liberacki, Jakub Żubrowski – Farał Kurzawa, Szymon Matuszek, Łukasz Wolsztyński.