I liga: Chojniczanka wiceliderem, klub z pomorskiego nadal niepokonany

Chojniczanka

facebook.com/MksMiedzLegnica

W inauguracyjnym spotkaniu 10. kolejki I ligi Chojniczanka na własnym stadionie pokonała Pogoń Siedlce 2:1. Dzięki temu zwycięstwu klub z województwa pomorskiego awansował na drugie miejsce w tabeli.

Wynik meczu minutę przed końcem pierwszej połowy otworzył Bartłomiej Niedziela. Na 2:0 w 88. minucie podwyższył Andrzej Rybski. Dla jednego jak i drugiego piłkarza były to trzecie bramki w bieżącym sezonie. Wynik meczu w trzeciej minucie doliczonego czasu gry ustalił Grzegorz Tomasiewicz, dla którego było to premierowe trafienie w lidze.

Gospodarze dzięki trzeciej wygranej z rzędu awansowali na drugie miejsce w tabeli. Klub z Chojnic w sześciu domowych meczach jeszcze nie doznali smaku porażki. Z kolei klub z Mazowsza doznał porażki po trzech zwycięstwach z rzędu.

W następnej serii spotkań Chojniczanka zagra w Nowym Sączu, a Pogoń podejmować będzie Stomil Olsztyn.

23.09.2016, godz. 19:00 Chojniczanka Chojnice – Pogoń Siedlce 2:1 (1:0)
Bartłomiej Niedziela 44′, Andrzej Rybski 88′ – Grzegorz Tomasiewicz 90′ (rzut karny)
żółte kartki: Kosakiewicz – Jędrych, Burkhardt, Chyła, Demianiuk.

Chojniczanka:  Łukasz Budziłek –  Jacek Podgórski,  Michał Markowski, Piotr Kieruzel,  Łukasz Kosakiewicz, Jakub Biskup (87′ Jakub Mrozik), Rafał Grzelak (81′ Wojciech Lisowski), Paweł Zawistowski, Andrzej Rybski, Bartłomiej Niedziela (75′ Patryk Mikita), Filip Kozłowski.

Pogoń: Rafał Misztal – Tomasz Lewandowski (65′ Cezary Demianiuk), Arkadiusz Jędrych,  Mateusz Żytko, Daniel Chyła, Konrad Wrzesiński, Rafał Makowski (69′ Piotr Kurbiel), Marcin Burkhardt, Grzegorz Tomasiewicz, Michał Bajdur (79′  Alban Sulejmani), Daniel Gołębiewski.