Hummels: Sancho to wybitny piłkarz

transfermarkt.de

Nie ma co tutaj dyskutować, to wybitny zawodnik. Jadon jest jeszcze młody, ale już teraz jest w stanie zrobić różnicę. – stwierdził Mats Hummels o swoim koledze z drużyny, 20-letnim Sancho.

Od kilku tygodni temat ewentualnej przyszłości Jadona Sancho był obecny we wszystkich mediach piłkarskich na całym świecie. Pozyskaniem 20-latka zainteresowany był Manchester United. Finalnie kluby nie doszły do porozumienia przed wyznaczonym terminem przez Borussię Dortmund. Wiele wskazuje na to, iż Sancho w nadchodzącym sezonie będzie występował na Signal Iduna Park. Z faktu prawdopodobnego pozostania Anglia w zespole, radości nie krył Mats Hummels.

Wszyscy są z tego powodu bardzo zadowoleni. Nie ma co tutaj dyskutować, to wybitny zawodnik. Jadon jest jeszcze młody, ale już teraz jest w stanie zrobić różnicę. Jego potencjał jest nieograniczony. Jeśli chce nadal pokazywać to tutaj przez rok lub dłużej, to oczywiście się z tego cieszę – powiedział Hummels.

31-letni obrońca po 6 tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją stopy wrócił do treningów z drużyną.

Dobrze było założyć buty po raz pierwszy od sześciu tygodni. Zawsze potrzebujesz trochę czasu, aby wrócić po urazie stopy, ale jestem na dobrej drodze – stwierdził.

Czuję się naprawdę dobrze. Gdyby nie kontuzja, byłbym w prawie idealnej formie fizycznej. Tak było przez cały ubiegły sezon, w którego trakcie spełniłem pokładane we mnie oczekiwania. Oczywiście chciałbym potwierdzić to również w przyszłym sezonie – zakończył.

Hummels w minionym sezonie wystąpił w 41 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Strzelił 1 bramkę i zanotował 3 asysty. Branżowy portal „Transfermarkt” wycenia jego wartość na 24 mln euro.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *