Holenderski golkiper na testach medycznych w Lechu Poznań

vi.nl

24-letni Mickey van der Hart przyleciał na testy medyczne w Lechu Poznań. Jeśli holenderski bramkarz pomyślnie przejdzie testy, to lada dzień podpisze kontrakt z „Kolejorzem”.

Po zakończeniu obecnego sezonu, włodarze klubu z Poznania postanowili rozstać się z Jasminem Buriciem oraz Matusem Putnockim. Obaj wielokrotnie zawodzili i trapiły ich częste urazy. Teraz między słupkami będzie stać Mickey van der Hart który jest wychowankiem słynnej szkółki Ajaxu Amsterdam. Od lipca 2015 roku przybywał w PEC Zwolle, w którym kończy mu się kontrakt i jest do wzięcia za darmo. W holenderskiej Eredivisie w całej karierze wystąpił w 104 spotkaniach, w których 23-krotnie zachował czyste konto.

Mickey van der Hart to nadal bardzo młody bramkarz wywodzący się ze szkoły Ajaxu Amsterdam. Warto zauważyć, że pomimo 24 lat zagrał ponad sto spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Holandii, zarówno w Go Ahead Eagles jak i PEC Zwolle. Jest bardzo ambitnym zawodnikiem, który mocno pracuje nad swoim dalszym sportowym rozwojem. Van der Hart jest obdarzony wspaniałym refleksem i bardzo dobrze gra nogami. Liczymy, że w Kolejorzu pokaże swój talent, który został dostrzeżony zarówno w Ajaxie, lidze Eredivisie oraz młodzieżowych reprezentacjach Holandii i będzie się dalej rozwijał – opisuje van der Harta dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

źródło: lechpoznan.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.