Hit kolejki na remis!

W dziesiątej kolejce Eredivisie Ajax Amsterdam po bardzo nierównym spotkaniu, zremisował z Twente Enschede 1:1. Punkt drużynie z Amsterdamu uratował Kolbeinn Sighthorsson. Piłkarze Franka de Boera nadal pozostają bez zwycięstwa na wyjeździe.

W Enschede, FC Twente zaczęło spotkanie w optymalnym składzie. W początkowej fazie, obie drużyny starały się przejąć inicjatywę, ostatecznie jednak to próby Twente okazały się bardziej skuteczne. Po dwudziestu minutach dominacji i oczekiwaniu na gola, napastnik gospodarzy Luc Castaignos otwiera wynik spotkania na 1:0!

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, to oni stwarzali sobie więcej sytuacji podbramkowych. Ajax cofnięty momentami głęboko, szukał swojej szansy na wyrównanie, ale bezskutecznie. Wydawać by się mogło, że drużyna Twente utrzyma taki rezultat do końca spotkania i zdobędzie pewne trzy punkty. Niestety tak się nie stało, na 10 minut przed końcem spotkania Godenzonen wyrównują na 1:1, Sighthorsson po błędzie i zamieszaniu w obronie Twente zdobywa gola!

Twente Enschede – Ajax Amsterdam 1:1 (1:0)
1:0 Castaignos 22′
1:1 Sigthorsson 81′