Hit kolejki dla Legii Warszawa

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Po bardzo emocjonującym spotkaniu przy Łazienkowskiej, Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań (1:0). Bramki dla Legii zdobyli Marko Vesović oraz Michał Kucharczyk, a dla Lecha Christian Gytkjaer.

Nenad Bjelica w ostatnim czasie przyzwyczaił kibiców grą dwójką napastników, jednak na pojedynek z mistrzem Polski zdecydował się na powrót na wysuniętego Christiana Gytkjaera. Dzisiejszy mecz był awizowany jako pojedynek dwóch chorwackich szkoleniowców. Kilka miesięcy lepszy w tym starciu okazał się Nenad Bjelica.

Legia Warszawa w słabym stylu poniosła porażkę z Jagiellonią Białystok i chciała dziś odkupić winy. Wyszło idealnie. Bowiem już w 2. minucie Legionistów na prowadzenie wyprowadził Marko Vesović, który w sytuacji sam na sam okazał silną psychikę. Ekipa z Poznania otrzymała szybki cios. Na odpowiedź musieliśmy poczekać kwadrans. Najpierw doskonała szansę miał Mihai Radut, zaś chwilę potem strzał Nikoli Vujadinovicia obronił Arkadiusz Malarz. Bezsprzecznie to bramkarz warszawskiej Legii w pierwszej połowie był jednym z bohaterów

W drugiej połowie oglądaliśmy dość wyrównany mecz. W 63. minucie do wyrównania doprowadził Christian Gytkjaer, który ma już dwanaście trafień w sezonie. W 68. minucie kapitalną okazję miał Michał Kucharczyk, ale jego strzał nieznacznie minął prawy słupek. Kilka minut przed zakończeniem meczu Szymon Marciniak podjął kontrowersyjną decyzję i podyktował rzut karny dla Legii. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Michał Kucharczyk i pewnie trafił do siatki

03.03.2018, 26. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion Wojska Polskiego, Widzów: 22 892
Legia Warszawa – Lech Poznań 2:1 (1:0)
Marko Vesović 2′, Michał Kucharczyk 86′ – Christian Gytkjaer 63′

Legia: Arkadiusz Malarz – Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Michał Pazdan, Adam Hloušek – Marko Vešović (Michał Kucharczyk 61′), William Rémy, Krzysztof Mączyński – Miroslav Radović (Sebastian Szymański 80′), Eduardo (Jarosław Niezgoda 70′), Kasper Hamalainen

Lech: Jasmin Burić – Robert Gumny, Rafał Janicki, Nikola Vujadinović, Wołodymyr Kostewycz (Kamil Jóźwiak 87′) – Łukasz Trałka, Maciej Gajos – Mihai Radut (Tymoteusz Klupś 90′), Radosław Majewski, Mario Situm – Christian Gytkjaer

Żółte kartki: Artur Jędrzejczyk, Eduardo, Krzysztof Mączyński, Inaki Astiz – Łukasz Trałka, Nikola Vujadinović

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)