Hit 13. kolejki Premier League na remis

Hitowy mecz, pomiędzy Tottenhamem Hotspur a Manchesterem United nie wyłonił zwycięzcy. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 18. minucie wyszli oni na prowadzenie za sprawą świetnego uderzenia z rzutu wolnego Kyle’a Walkera. Zawodnicy Tottenhamu nie wykorzystali kilku okazji, żeby podwyższyć rezultat. Zemściło się to w 32. minucie spotkania. Gola po fatalnym błędzie obrońców gola z bliskiej odległości strzelił Wayne Rooney.

W drugą część gry znowu lepiej weszli podopieczni trenera Villasa-Boasa. W 54. minucie kibiców z White Hart Lane uradował Sandro, który popisał się potężną bombą w samo okienko bramki Davida De Gei. Radość z prowadzenia trwała jednak tylko minutę. W 55. minucie Hugo Lloris sfaulował w polu karnym Danny’ego Welbecka, a jedenastkę pewnie wykorzystał Rooney, strzelając w sam środek bramki.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Manchester zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów. Tottenham jest dziewiąty i ma jeden punkt mniej od Czerwonych Diabłów.

Tottenham – Manchester United 2:2 (1:1)
Gol 1:0 18′ Walker
Gol 1:1 32′ Rooney
Gol 2:1 54′ Sandro
Gol 2:2 56′ Rooney (kar.)

Sklad składSkłady drużyn:
Tottenham: Lloris – Vertonghen, Dawson, Chiriches, Walker, Lennon (65, Townsend), Dembele, Paulinho, Chadli (85, Sigurdsson), Sandro, Soldado (72, Defoe).

Man Utd: De Gea – Vidić, Evra, Evans, Smalling, Jones, Valencia (84, Nani), Cleverley, Rooney, Kagawa, Welbeck (73, Hernandez).