Hiszpanie przedstawili swoją jedenastkę sezonu. Zabrakło w niej Roberta Lewandowskiego

Lewandowski

fcbayern.com

“Marca” wskazała najlepszą jedenastkę poprzedniego sezonu. Co ciekawe nie znalazł się w niej Robert Lewandowski. Polak zajął także odległe miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodników minionego sezonu.

Sezon 2021/22 był dla zawodników Bayernu Monachium słodko-gorzki. Co prawda udało im się zatriumfować w Bundeslidze dziesiąty raz z rzędu, ale zawiedli, odpadając szybko z krajowego pucharu oraz żegnając się z Ligą Mistrzów już na etapie ćwierćfinałów po przegranym dwumeczu z Villarealem.

Nie zmienia to jednak faktu, że liczby Roberta Lewandowskiego, jak z resztą nieprzerwanie od wielu lat, prezentują się doskonale. Polak rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 46 spotkań, strzelając w nich aż 50 goli. Ten wyczyn zagwarantował mu nagrodę Złotego Buta. Nie wystarczyło to jednak na dostanie się do jedenastki najlepszych zawodników w ostatnim sezonie wybieranej przez dziennik “Marca”.

Ta, co naturalne, została zdominowana przez zawodników Realu Madryt, którzy sięgnęli po La Ligę jak i Ligę Mistrzów. Poza nimi pojawili się w niej jeszcze piłkarze tylko dwóch innych drużyn, a mianowicie Liverpoolu i Manchesteru City. Ci pierwsi polegli w rozgrywkach Ligi Mistrzów dopiero w finale, a “Obywatele” obronili tytuł Premier League.

Jeżeli chodzi jednak o klasyfikację najlepszych zawodników minionego sezonu, w niej Lewandowski znalazł się dopiero na ósmym miejscu. Wyprzedzili go m.in. Kevin De Bruyne, Kylian Mbappe czy Mohamed Salah. Pierwsza trójka składał się zaś w pełni z zawodników “Królewskich” z czego cały plebiscyt wygrał Karim Benzema. Francuz przeżył w ostatnim sezonie drugą młodość. W 46 spotkaniach zdobył 44 bramki i asystował 15 razy.