Henning Berg: Rangers są faworytami, ale nie zdziwie się, jeżeli Legia ich wyeliminuje

Henning Berg

legia.com

W 4. rundzie kwalifikacji do Ligi Europy zespół Legii Warszawa zmierzy się z Rangers FC. Przed tym dwumeczem wypowiedzi udzielił Henning Berg, były piłkarz Glasgow Rangers i były szkoleniowiec Wojskowych. Według niego faworytem są Szkoci, ale Legia nie pozostaje bez szans.

Wielu ekspertów jest zdania, że to Szkoci są faworytem tego dwumeczu. Tego samego zdania jest norweski szkoleniowiec, który mimo tego, że pracuje aktualnie na Cyprze, to śledzi poczynania swoich byłych klubów.

Dotychczasowe wyniki Legii w europejskich pucharach nie są imponujące. To nie jest tak silna drużyna, jak kiedyś, gdy awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów. To jednak nadal dobrze zorganizowany zespół z dobrymi zawodnikami. W tej chwili stawiam 60 do 40 na korzyść Rangersów. Są nieznacznymi faworytami, ale nie zdziwię się, jeżeli Legia ich wyeliminuje – mówi Berg.

Norweg zwrócił też uwagę na dobrą grę w defensywie wicemistrzów Polski, lecz dodał, że problemem może być strzelanie bramek, bo w tym aspekcie Legia nie wygląda zbyt dobrze. Szkoci ze strzelaniem akurat nie mają problemów, o czym może świadczyć wynik ich dwumeczu w poprzedniej rundzie. Rangersi rozbili duński zespół – FC Midtjylland aż 8:2(4:2 i 4:0).

Z moich czasów w składzie zostało już tylko kilku piłkarzy. Defensywnie Legia jest znakomita, nie traci wielu goli. Problemem jest strzelanie. Nie spodziewam się wysokiego wyniku – komentuje Berg

Henning Berg jako trener ma na pewno złe wspomnienia z Glasgow. To za jego kadencji Legia odpadła z eliminacji Ligi Mistzów, po kuriozalnej sytuacji z Bartoszem Bereszyńskim. Prawy obrońca wszedł na boisko, a nie był uprawniony do gry. Legia mimo tego, że na boisku była lepsza i wygrała 6:1 w dwumeczu, to i tak musiała pożegnać się z rozgrywkami. Celtic awansował dalej, ponieważ Legia została ukarana walkowerem.

Nie sądzę, że można zapomnieć o czymś takim. To zostanie we mnie na zawsze. Ze sportowego i wizerunkowego punktu widzenia, to była katastrofa – powiedział były trener Legii.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *