Henderson na celowniku Chelsea oraz PSG

fot. Getty Images

Dean Henderson, aktualny zawodnik Sheffield United jest pod obserwacją kilku większych klubów. O jego osobę zabiegają londyńska Chelsea oraz francuskie PSG. 

22-latek od dzieciństwa związany jest z drużyną Czerwonych Diabłów. Mimo to, jeszcze nigdy nie udało mu się zadebiutować w pierwszym zespole. W lipcu 2018 roku udał się na roczne wypożyczenie do drugoligowego wtedy – Sheffield United. Pomimo wywalczeniu awansu do Premier League oraz dobrych występów w bramce, Manchester nie był jeszcze zainteresowany jego usługami.

W aktualnym sezonie zagrał już 24 razy, zachowując przy tym aż osiem czystych kont. Według “ESPN”, zawodnik jest pod obserwacją m.in. Chelsea, która bacznie szuka zastępcy Kepy Arrizabalagi. Do akcji wkroczyć także mogą Paryżanie, których skauci pojawili się już na kilku spotkaniach Sheffield.

Cała sytuacja najprawdopodobniej zależeć będzie w głównej mierze od władz United, którzy nie zamierzają definitywnie rozstawać się z bramkarzem. Jego umowa ważna jest jak na razie do czerwca 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi