Hattrick Lewandowskiego, Bayern zwycięzcą Superpucharu Niemiec

dailymail.co.uk

Eintracht Frankfurt przegrał z Bayernem Monachium 0:5 w meczu o Superpuchar Niemiec. Hattricka dla Monachijczyków strzelił Robert Lewandowski.

Dla obu drużyn mecz o Superpuchar  Niemiec był starciem pod wodzą nowych trenerów. Drużynę z Frankfurtu poprowadził Adi Hütter, a Bayern Niko Kovač.

Pierwsi zaatakowali gospodarze. Głową strzelał David Abraham, lecz piłka przeleciała wysoko nad bramką Manuela Neuera. W 21. minucie Bayern wyszedł na prowadzenie. Joshua Kimmich dośrodkował w szesnastkę, a tam głową do siatki trafił Robert Lewandowski.

Polak chwilę później już miał dwa gole na koncie. Tym razem też trafił głową, ale teraz, gdy piłka została dośrodkowana z rzutu rożnego przez Arjena Robbena.

Swojego gola mógł mieć także Thomas Müller, który zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale kopnął tuż nad bramką Frederika Rønnowa i do przerwy Eintracht przegrywał z Bayernem 0:2.

Na początku drugiej połowy, gola mógł mieć Robben, ale kapitalnie jego uderzenie obronił Rønnow. Chwilę później Bayern już podwyższył prowadzenie. Lewandowski ograł Abrahama, wyszedł sam na sam z bramkarzem i miał hattricka na swoim koncie.

Bayern był dziś bezlitosny dla rywali. W 64. minucie do pustej bramki futbolówkę skierował Kingsley Coman. W końcówce meczu Bayern musiał grać w 10, bo wykorzystał już limit zmian, a kontuzji nabawił się David Alaba. Monachijczykom nie przeszkodziło to w zdobyciu piątego gola, tym razem do siatki trafi Thiago.

Ostatecznie Eintracht Frankfurt przegrał z Bayernem Monachium 0:5 i podopieczni Niko Kovača mogli świętować zdobycie pierwszego trofeum.