Hasan Salihamidzic dyrektorem sportowym Bayernu

11freunde.de

Stanowisko dyrektora sportowego zespołu Mistrzów Niemiec było nieobsadzone od wiosny zeszłego roku. Ostatnim dyrektorem sportowym był Matthias Sammer. Teraz te rolę powierzono byłemu skrzydłowemu Bawarczyków.

Hasan Salihamidzić występował w Bayernie w latach 1998 – 2007, notując 230 występów w Bundeslidze. Dla Bawarczyków strzelił 47 goli i zaliczył 53 asysty. Był istotną postacią zespołu, który w tym czasie siedmiokrotnie sięgnął po tytuł mistrza kraju, zdobył Puchar Niemiec oraz Puchar UEFA. Kibice FCB zapewne nie mieliby nic przeciwko temu, by z Bośniakiem w nowej roli podobnie zdominować rozgrywki krajowe i odnieść sukces również w rozgrywkach europejskich.

“Nie chciałbym grać przeciwko niemu”

Dyrektor generalny Bayernu, Karl – Heinz Rummenigge, wypowiada się na temat nowego współpracownika bardzo pozytywnie i zwięźle nakreśla jego rolę w klubie.

Hasan dobrze zna Bayern, grał tu przez wiele lat. Jest osobą przeciwko której nie chciałbym grać, ponieważ zawsze ciężko pracuje i daje z siebie wszystko. Jest bardzo lojalny i mówi pięcioma językami, więc będzie mógł porozumieć się ze wszystkimi naszymi graczami. Będzie odpowiedzialny za nasz futbol, będzie ogniwem łączącym osobę trenera z zespołem oraz trenera z klubem.   

Widać, że musiał zdobyć zaufanie najważniejszych osób w klubie. Zna realia panujące w Bayernie, więc wydaje się odpowiednim kandydatem. Salihamidzić nigdy wcześniej nie pracował jednak na podobnym stanowisku. Po zakończeniu kariery piłkarskiej w Wolfsburgu, pracował jako ekspert dla Sky Deutschland. Podróżował także po Azji będąc ambasadorem Bayernu w ramach Bundesliga World Tour 2017. Co mówi o nowym wyzwaniu sam zainteresowany?

“Zgodziłem się natychmiast”

Kiedy zapytano mnie, czy nie chciałbym przyjąć tej posady wiedziałem natychmiast, że chcę. Będąc piłkarzem, dawałem z siebie sto procent na każdym treningu i w każdym spotkaniu. Tak samo będę działał jako dyrektor sportowy. Będę dostępny dla piłkarzy przez 24 godziny na  dobę, 7 dni w tygodniu. Nie mogę się doczekać tego zadania.

Trzeba przyznać, że Salihamidzić poważnie traktuje swoją rolę. Powrót na stanowisko nieobsadzone przez blisko rok i sprostanie oczekiwaniom władz klubu, z dyrektorem generalnym na czele, nie będzie prostym zadaniem. Ruch Bayernu z pewnością jest przemyślany. Czas pokaże, jakie przyniesie efekty.

źródło: Bundesliga. com, własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *