Haller błyszczy po powrocie! Hat-trick w sparingu

Haller, Borussia

Sebastien Haller popisał się hat-trickiem w sparingowym meczu Borussii Dortmund z FC Basel (6:0).

Napastnik powraca do zdrowia po dwóch operacjach i chemioterapii z powodu raka jądra. W środę Haller zagrał po raz pierwszy od diagnozy. Wszedł na boisko w 74. minucie, a jego zespół pokonał Fortunę Duesseldorf 5:1 (gola dla rywali zdobył Dawid Kownacki). W piątek grał już przez pół godziny, a trzy gole uzyskał między 81. a 88. minutą.

Latem 2022 Borussia zapłaciła Ajaksowi ponad 30 milionów euro za reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej. Był po znakomitym sezonie, przede wszystkim w Lidze Mistrzów. Zdobył w niej jedenaście bramek. Być może w końcu zadebiutuje w samej Bundeslidze. Pierwsza okazja już 22 stycznia od meczu z Augsburgiem na Signal Iduna Park.