Gwiazdy piłki nożnej w Legii?! Dyrektor sportowy klubu: Z punktu widzenia sportowego to nas nie interesowało

legia.com

Radosław Kucharski udzielił wywiadu Piotrowi Koźmińskiemu z “WP Sportowe Fakty”. Dyrektor sportowy Legii Warszawa zdradził, kto mógł ostatnio dołączyć do klubu, ale transfery nie doszły do skutku.

Wiadomo, że kibiców każdego klubu interesują przede wszystkim wyniki zespołu, ale rzeczą wywołującą jeszcze większe są często transfery. To właśnie wokół tego tematu toczyła się rozmowa Piotra Koźmińskiego i Radosława Kucharskiego. Dyrektor sportowy Legii ujawnił szereg informacji transferowych zza kulis Legii Warszawa. Dowiedzieliśmy się chociażby, jakie dwie wielkie gwiazdy futbolu mogły dołączyć do drużyny mistrza Polski.

Najpierw padł temat Damiana Kądziora, który przedwczoraj dołączył do drużyny Piasta Gliwice.

– Temat wstępnie się pojawił, na początku tego okienka transferowego. Ale na finalnym etapie nie doszło do konkretów. Nie ma w tym głębszej historii – odpowiedział Kucharski.

Następnie padły pytania o graczy, których nazwiska wymienia się w kontekście dołączenia do Legii Warszawa.

– Nie rozmawiałem z tym graczem bezpośrednio, choć oczywiście znam to nazwisko. Piłkarz o sporym potencjale. Ma podobne predyspozycje jak Paweł Wszołek. Może nie superwidowiskowy, ale bardzo przydatny, potrafiący też zdobywać bramki… – mówił o reprezentancie Rumunii, Deianie Sorescu.

– Znamy go bardzo dobrze, jeszcze z czasów obserwowania Muciego. Chłopak z rocznika 2000. Bardzo ciekawe umiejętności… I tyle w tym momencie – skomentował wątek Marsela Ismajlgeciego.

A teraz dwie transferowe bomby. Kim są dwie gwiazdy?

– Nawiązaliśmy kontakt z agentami Marka Hamsika. On chciał wrócić z Chin do Europy, żeby odbudować się przed EURO. Wiele rynków w Europie było już wtedy zamkniętych, ale polski czy słowacki jeszcze nie. Tyle że to się nie rozwinęło… Bo Hamsik był nastawiony na to, że po EURO idzie dalej – zdradził Kucharski.

– Natomiast drugim mocnym nazwiskiem był Japończyk Keisuke Honda. Bardzo chciał trafić do nas po grze w Brazylii. Ale z punktu widzenia sportowego to nas nie interesowało. Jednak inaczej chcemy budować Legię – wyjawił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.