Gwiazda zespołu gotowa do wyjazdu? Trener zabiera głos

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Kajetan Szmyt bez wątpienia uchodzi za gwiazdę Warty Poznań. W obecnych rozgrywkach Polak ma na swoim koncie 7. bramek oraz 1. asystę. Nic więc dziwnego, że prawdopodobnie szykuje się do odejścia. Właśnie do tego typu spekulacji postanowił odnieść się trener Zielono – Białych czyli Dawid Szulczek.

O potencjalnym odejściu Kajetana…

– To, że dziennikarze mnie o niego pytają, jest bardzo pozytywne, bo mamy zawodnika, który błyszczy w lidze i promuje się dzięki dobrym występom. Ale też czasami trudno jest mi odpowiadać na pytania o jego przyszłość, bo każda godzina może przynieść coś nowego – stwierdził szkoleniowiec w wywiadzie dla sport.tvp.pl.

O poradzeniu sobie z utratą czołowego zawodnika…

– Czy jesteśmy gotowi na jego transfer? Właściwie dopiero mecze ligowe by to pokazały. Z drugiej strony, zanim przyszedłem do Warty, był tu trener, który osiągał duże sukcesy i pewnie po mnie kiedyś też przyjdzie trener, który da sobie radę. Tak samo jest z piłkarzami. Czasami niektórych trudno jest zastąpić, ale Warta będzie grać dalej. Myślę, że nie będzie łatwo znaleźć piłkarza, który zastąpi Kajtka tak jeden do jednego. Ale uważam, że mamy w szatni sporo jakości. Ci, którzy by musieliby go zastąpić, dawaliby z siebie maksimum – dodał Szulczek, cytowany przez portal transfery.info.

Źródło: transfery.info

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.