Gwiazda Interu nie przedłuży kontraktu?

inter.it

Mauro Icardi może nie przedłużyć obecnego kontraktu z Interem, który wygasa w 2021 roku. Oznacza to, że Argentyńczyk może planować opuszczenie San Siro.

O odejściu Icardiego mówi się w Mediolanie od dawna. Wychowanek Barcelony od kilku sezonów utrzymuje wysoką formę i nie dziwi fakt, iż zwrócił tym uwagę europejskich potęg. Już w lipcu mówiło się o zainteresowaniu Realu Madryt i możliwym transferze do drużyny Królewskich. Według doniesień mediów na zainteresowaniu się jednak skończyło i Icardi rozpoczął kolejny sezon zakładając koszulkę Interu. Okazuje się jednak, że ten stan rzeczy może się niedługo zmienić.

Od pewnego czasu zarząd klubu z San Siro stara się namówić kapitana drużyny do podpisania nowego kontraktu. Icardi jednak nie ma ochoty na przedłużenie wygasającej w 2021 roku umowy. Cała ta sytuacja może wskazywać na to, że Argentyńczyk nie wiąże przyszłości z Interem i daje sygnał innym klubom. Zainteresowane usługami Icardiego jest kilka potęg z najlepszych lig w Europie, m.in. Real Madryt, Juventus i Chelsea. Klauzula odstępnego w obecnym kontrakcie reprezentanta Albicelestes wynosi 110 milionów euro. 

Agent komentuje

Całą sprawę skomentowała żona Icardiego Wanda, która jest także jego agentem: 

– Odnowienie kontraktu jest dalekie od powodzenia. Jesteśmy daleko od porozumienia. Nie otrzymaliśmy jeszcze satysfakcjonującej oferty od Interu. Wierzymy, że Mauro zasługuje na więcej. Wiele dużych klubów jest zainteresowane sprowadzeniem go. Są na przykład dwa kluby z Hiszpanii, jeden z Anglii i jeden z Francji. 

Według informacji mediów Icardi chciałby zarabiać 9 milionów euro za sezon, a Inter obiecał mu dwa miliony mniej. Argentyńczyk to zawodnik, który przerasta klub z Mediolanu. Napastnik zapewne chciałby odnosić sukcesy w klubie. Nie wiadomo jednak, czy kapitan ekipy z San Siro planuje opuścić drużynę, czy jednak gra tylko pod publiczkę, aby otrzymać wyższe wynagrodzenie. 

Przejdź do paska narzędzi