Guillem Balague: Złota Piłka w Polsce to niemalże obsesja


Guillem Balague zdecydował się skomentować przebieg rywalizacji w plebiscycie Złotej Piłki. Jego zdaniem w Polsce przywiązuje się nadmierną wagę do tej nagrody.

– Lewandowski zasługuje na tę nagrodę bardziej niż kiedykolwiek, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. To jest najlepszy zawodnik na świecie. Ale ja jestem za Messim. Ma ogromny wpływ na grę. Zabierasz Messiego z Barcelony i nie ma drużyny – powiedział Balague w rozmowie z “WP Sportowe Fakty”

– Spójrzmy na cały rok. Messi wygrał Copa America, miał też świetne statystyki w Barcelonie w tym roku. Oczywiście widzę też powody, żeby dać tę nagrodę Lewandowskiemu. Jest najlepszym napastnikiem na świecie, osiągnął formę, jaką w poprzednich latach miał jedynie Cristiano Ronaldo na tej pozycji. Pomaga wygrywać tytuły, jego ewolucja była niesamowita. Zarówno fizyczna, jak i techniczna – dodał.

– Lewandowski ma już uznanie wszystkich. Na pewno nie jest to aż tak ważne w Portugalii czy Argentynie. W Polsce to niemalże obsesja. A czy to aż tak ważna nagroda? Mistrzostwo Świata, mistrzostwo Europy, Liga Mistrzów… to są ważne osiągnięcia – skomentował Balague.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.