Griezmann: Muszę być w finale Złotej Piłki

fotopress

Antoine Griezmann wypowiedział się w wywiadzie dla L’Équipe o Złotej Piłce oraz wyborze finałowej trójki do nagrody FIFA.

 

fot. Mikołaj Barbanell

 

Na pytanie odnośnie wąskiego finału konkursu do Złotej Piłki: “Czy wybór kogoś innego będzie niesprawiedliwy”, Griezmann odpowiada: “Nie będzie to niesprawiedliwe. Będę się zastanawiał, czy stać mnie na więcej”. Francuz określił zakończony niedawno sezon jako najlepszy w karierze i uważa, że zasłużył na podium plebiscytu najlepszego piłkarza świata.

Podczas konkursu organizowanego przez UEFA, najlepszym zawodnikiem ubiegłego sezonu został Luka Modrić, finalista Mistrzostw Świata z Chorwacją oraz najlepszy zawodnik tego turnieju i zwycięzca Ligi Mistrzów UEFA z Realem Madryt.

W środę, FIFA ogłosiła kandydatów do odebrania nagrody najlepszego piłkarza roku. Wśród nominowanych znaleźli się: Luka Modrić, Mohamed Salah i Cristiano Ronaldo. Nie wybrano żadnego piłkarza reprezentacji Francji.

“To dziwne, i szkoda, że tak się dzieje. To jest trofeum, które przyznaje FIFA, tak? Mistrzostwa Świata są organizowane przez Fifę, prawda? Wygraliśmy Puchar Świata, ale żaden Francuz nie jest brany pod uwagę” – skarży się Griezmann.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi