Liga Europy

UEFA.com

Górnik Zabrze zremisował z Zarią Balti 1:1 w rewanżowym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy. Gola na wagę awansu strzelił Daniel Smuga, a dla gospodarzy trafił Guillermo.

Górnicy do Kiszyniowa pojechali z jednobramkową przewagą i każdy remis lub porażka jedną bramką dawała im awans, oni jednak chcieli wygrać, by pokazać, że są lepsi od Zarii. Gospodarze także marzyli o awansie i zapowiadali, że nie podłożą się przed Górnikiem i powalczą o przejście do II rundy.

Gospodarze szybko rzucili się do odrabiania strat i już w 7.minucie wyszli na prowadzenie. Pięknego gola z dystansu strzelił Guillermo. Dobrą okazję do wyrównania miał Igor Angulo, ale kostką trafił w poprzeczkę. Potem przez większość pierwszej połowy przewagę mieli podopieczni Marcina Brosza, lecz grali chaotycznie, niedokładnie i nieskutecznie i do przerwy przegrywali z Zarią Balti 0:1.

Na początku drugiej części blisko wyrównania był Górnik. Adam Ryczkowski kopnął z dystansu, ale uderzył tuż obok bramki. Swoją szansę mieli też gospodarze, Conrado strzelał główą jednak piłka nie zagroziła bramce zabrzan. Ten sam gracz miał okazję, by pokonać Tomasza Loskę z rzutu wolnego i na szczęście dla Górnika trafił w słupek. Wyrównać mógł Igor Angulo, lecz z trzech metrów nie zmieścił piłki w bramce Vladimira Livsita i w 78 minucie Zaria nadal prowadziła 1:0. Podopiecznym Marcina Brosza w końcu udało się wyrównać. Angulo w polu karnym zgrał głową do Daniela Smugi, a młody gracz strzałem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi Zarii. Ostatecznie więcej goli nie padło i zabrzanie mogli świętować awans.