Górnik Zabrze sfinalizował duże wzmocnienie. Richmond Boakye piłkarzem zespołu Marcina Brosza

Richmond Boakye, źródło fot. twitter Górnik Zabrze

Górnik Zabrze znalazł napastnika, który wypełni lukę po Igorze Angulo. Hiszpana nie ma w Zabrzu już od jakiegoś czasu i do tej pory nie udało się znaleźć godnego następcy. Nowym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Marcina Brosza został Ghańczyk – Richmond Boakye.

Do Polski raz na jakiś czas przyjedzie taki zawodnik, który wywołuje u obserwatorów polskiej ekstraklasy efekt potężnego zdziwienia. Takim piłkarzem bez wątpienia jest Richmond Boakye, który został oficjalnie ogłoszony nowym nabytkiem 14- krotnego Mistrza Polski. Transfer ten, wielu wprowadził w osłupienie, ponieważ Boakye to piłkarz, który swoje w karierze strzelił.

Urodzony w Akrze zawodnik grał w takich klubach jak włoskie Sassuolo (68 meczów, 23 gole), Genoa (7 meczów, 1 gol) czy Atalanta (22 mecze, 5 goli). Najbardziej znany jest jednak z występów w serbskiej Crvenie Zvezdzie Belgrad. To tam talent Boakye objawił się w pełnej kracie. W 104 meczach dla tego zespołu strzelił 60 goli! Jak napisano na oficjalnej stronie Górnika Zabrze – w klubie cieszą się, że taki zawodnik pomoże swoim doświadczeniem w walce o ligowe punkty.

Richmond Boakye podpisał z zabrzańskim klubem kontrakt do końca obecnego sezonu, a występował będzie z numerem 10 na koszulce Górnika. Prezes Dariusz Czernik tak opisał sprowadzenie tego zawodnika:

“Za nami kilka bardzo intensywnych dni ciężkiej pracy, która zakończyła się powodzeniem. Nie muszę dodawać, że sprowadzenie takiego piłkarza nie jest codziennością. Śmiem twierdzić, że po 1989 roku nie trafił do Górnika piłkarz z takimi „papierami”, z takim CV – mówi prezes klubu Dariusz Czernik. – Myślę, że więcej szczegółów na temat kulis transferu Richmonda opowie wkrótce Artur Płatek. Zdradzę tylko, że w podjęciu przez piłkarza decyzji na „tak” pomogła jego… dziewczyna, które od kilku miesięcy studiuje w Polsce, ale też gigantyczna praca naszego działu skautingu. Ofert na stole było wiele, piłkarz wybrał naszą. Wierzymy, że da drużynie jakość, pomoże nam zdobywać gole i punkty, ale też będzie dla naszej młodzieży fantastycznym partnerem na treningach. W tym miejscu też wielkie ukłony dla przyjaciół klubu, którzy w bardzo konkretny sposób zaangażowali się w ten projekt. Kolejny raz okazało się, że Górnik to coś więcej niż klub. Do kibiców mam prośbę, by trzymali za nas kciuki i byśmy jak najszybciej mogli wspólnie pokazać Richmondowi, że może i grał w wielu świetnych klubach, ale takiej atmosfery jak na stadionie Górnika nigdy wcześniej nie poznał.” – cytat górnikzabrze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *