Górnik przełamuje fatalną serię

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali z Górnikiem Zabrze 1:2 w meczu 31. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Marcina Brosza przełamali swoją passę ośmiu meczów bez zwycięstwa.

W pierwszych minutach zobaczyliśmy dwa strzały, ze strony gościu uderzał Damian Kądzior, a w drużynie z Białegostoku na kopnięcie z dystansu zdecydował się Przemysław Frankowski, obie próby nie powiodły się. Pomocnik Jagielloni ponownie strzelił w 18. minucie, tym razem było troszkę lepiej, bo piłka przeleciała obok słupka. No i musiała nadejść trzecia próba pomocnika Jagiellonii, niestety dla kibiców gospodarzy znowu nie udana. Niewykorzystane sytuację przez podopiecznych Ireneusza Mamrota mogły się zemścić, bo Rafał Kurzawa trafił do siatki Mariusza Pawełka, ale Szymon Żurkowski podczas tej akcji sfaulował Ivana Runje i mimo, że sędzia uznał bramkę, to po analizie VAR ją anulował. Tuż przed przerwą Górnicy mieli kolejną szansę, uderzenie Żurkowskiego kapitalnie obroni Pawełek. Do przerwy w Białymstoku bramek nie było.

W drugiej połowie, pierwszy niezły strzał zobaczyliśmy dopiero w 61. minucie. Po dośrodkowaniu Kądziora z rzutu rożnego, nad bramką główkował Paweł Bochniewicz. W odpowiedzi piłkę głową uderzył Ivan Runje, ten strzał był mocno podobny do uderzenia obrońcy Górnika. W końcu kibice na Stadionie Miejskim zobaczyli bramkę, ale chyba chcieliby jej nie zobaczyć, bo zdobyli ją goście. Igor Angulo przyjął piłkę na klatkę, uderzył, futbolówka odbiła się od Rafała Grzyba i zmyliła Pawełka. Chwilę później było 0:2. Górnik wyszedł z kontrą 2 na 2, Żurkowski dograł w szesnastkę do Angulo, Hiszpan minął jednego z obrońców Białostoczan i pokonał bramkarza Jagiellonii.

Podopieczni Mamrota nie złożyli broni i udało im się zdobyć gola kontaktowego. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Karol Świderski i nie dał szans Tomaszowi Losce. Na więcej gospodarzy stać nie było i Górnik przełamał swoją passę ośmiu meczów bez zwycięstwa.