Górnik pokonuje Hajduka w meczu przyjaźni

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Górnik Zabrze pokonał Hajduka Split 3:2 w meczu towarzyskim z okazji 70-lecia zabrzańskiego klubu.

Mimo, że to mecz towarzyski, to ma on duże znaczenie, jest to mecz z okazji 70-lecia Górnika Zabrze, a jeśli 70-lecie to spotkanie musi być z wyjątkowym rywalem, jest to zaprzyjaźniony z zabrzańską drużyną Hajduk Split. Wynik zapewne nie będzie najważniejszy, ale kibice będą chcieli zobaczyć jakieś gole.

No i pierwsza bramka padła już w 4. minucie. Michał Koj sfaulował Josipa Radoševića przed polem karnym i Hajduk otrzymał rzut wolny. Do piłki ustawionej  na wprost bramki Wojciecha Pawłowskiego podszedł Ádám Gyurcsó i pięknym strzałem nie dał szans bramkarzowi Górnika. Goście długo nie cieszyli się prowadzeniem, bo zabrzanie chwilę później wyrównali. Bartłomiej Olszewski dograł w pole karne, a tam Łukasz Wolsztyński świetnym strzałem piętą pokonał bramkarza. Chorwacka drużyna miała szansę wyjść szybko na prowadzenie, jednak strzał Gyurcsó świetnie obronił Pawłowski. Po stracie bramki goście mieli przewagę i grali estetyczniej niż Górnik, nic to jednak nie dało, bo zabrzanie wyszli na prowadzenie. Wolsztyński kapitalnie podał do Igora Angulo, ten wyszedł sam na sam z Ivo Grbićem i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Podopieczni Marcina Brosza, tak jak Hajduk długo nie utrzymali prowadzenia. Steliano Filip wyłożył na pustą bramkę do Franko Kovačevića, a ten bez problemu trafił. Do przerwy mieliśmy remis po 2.

W pierwszych minutach drugiej połowy przewagę miał Hajduk, ale znowu jej nie wykorzystał, stracił za to bramkę. Wolsztyński świetnie podał do Daniela Liszki, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i umieścił mu piłkę pod nogami. Hajduk mógł wyrównać za sprawą Gyurcsó, jednak były gracz Pogoni minimalnie chybił. Chorwacka drużyna w końcówce grała w przewadze, bo Dani Suárez wyleciał za drugą żółtą kartkę, ale nie potrafiła tej przewagi wykorzystać i mecz przyjaźni skończył się wygraną Górnika 3:2.

Górnik Zabrze – Hajduk Split 3:2 (2:2)

Łukasz Wolsztyński 15′, Igor Angulo 34′, Daniel Liszka 58′ – Ádám Gyurcsó 4′, Franko Kovačević 40